Skupina Sematam vydáva prvý album

Skupina Sematam prichádza so svojím dlhoočakávaným debutovým albumom s rovnomenným názvom. Na novom CD sa objavia všetky vydané single kapely, ale aj množstvo doteraz nezverejneného materiálu. O konečný zvuk skladieb sa postaral Marek Šurin, ktorý spolupracoval s menami ako Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus či Majk Spirit.

Skupinu Sematam z Nitry poznajú fanúšikovia vďaka pozitívnym funky songom. Posledný z nich, duet Ja a Ty, kapela vydala v spolupráci s otcom slovenského funky, členom kultovej kapely Made 2 Mate Ivanom Verešom a mladou herečkou a speváčkou Sárou Polyákovou.

Náš debutový album vychádza dňom krstu, 16. októbra a záujemcovia si ho budú môcť zakúpiť či už v kamenných predajniach alebo v elektronickej podobe. Keby sme za začiatok nahrávania považovali dátum vzniku piesne o našom rodnom meste s názvom De ste?! – najstaršieho singlu, ktorý sa na CD nachádza, môžeme povedať, že sme na albume pracovali štyri roky. Odvtedy vzniklo 11 ďalších skladieb a všetky si ich budete môcť vypočuť na našom debute, hovorí spevák a jeden zo skladateľov Marek Kutnár.

Album sme mimo našich obývačiek nahrávali vo viacerých profesionálnych štúdiách – v Randal Factory v Seredi, kde sme spolupracovali s výbornými muzikantmi Zolim Tóthom a Jimim Cimbalom, za pomoci nášho dobrého priateľa Tomáša Lobba v LVGNC Studios v Bratislave a v Štúdiu J Milana Tökölyho v Trnave. Kombinovanie týchto nahrávacích štúdií je súčasťou nášho experimentovania v snahe priblížiť sa čo najviac k zvuku, ktorý sme si predstavovali, konštatuje Marek Kutnár.

Sme skupina dobrých kamarátov, ktorý to spolu ťahajú už nejaký ten rok. A práve viera jednotlivých členov v to, čo robíme, je základným stavebným kameňom nášho snaženia a bez nej by sme to už dávno rozpustili. To, že cítim niečo také z ich strany dodáva aj mne osobne energiu a chuť pokračovať v tom ďalej a som im za to veľmi vďačný. Rovnako sme mali pri tvorbe CD šťastie aj na pozitívnych ľudí mimo kapely – či už naše rodiny, manažérku, frajerky alebo hudobných inžinierov zo štúdií. Títo všetci majú zásluhu na vzniku albumu Sematam, prezradil Marek Kutnár.

Kapela Sematam pokrstí nový album už zajtra, 16. októbrabratislavskej Design Factory a následne vyrazí na celoslovenské turné. Na svoju prvú šnúru si pozvali ako hostí kapely Smola a Hrušky, Piňazi De, Ja, Ty a Rolo, Chilli Fellaz a Patália.

Prípravy na naše prvé oficiálne celoslovenské turné trvali niekoľko mesiacov a bolo to pre nás všetkých veľmi hektické obdobie. Ako sa však blížime do finále a krst CD je už za dverami, začíname si to stále viac a viac užívať. Pripravujeme vynovený playlist a zaraďujeme aj skladby, ktoré ste doteraz na koncerte nemohli počuť. Na krst chystáme aj špeciálne prekvapenie, v spolupráci s našimi hosťami. Skrátka je sa na čo tešiť, neskrýva radosť bubeníčka Miška Kutnárová.

SEMATAM TOUR 2019:
16.10. Bratislava
26.10. Nitra
15.11. Zvolen
16.11. Banská Bystrica
29.11. Košice
30.11. Humenné
06.12. Svidník
07.12. Poprad
14.12. Žilina