Skvelo prijatý Bazilišek

Divokej Bill oslavuje štvrťstoročie svojej existence ako sa na kapelu s takou bohatou albumovou i singlovou históriou a početnou fanúšikovskou základňou patrí. Oslavy sprevádza hitmi nabitá šnúra 25tich koncertov pod holým nebom a nový album Bazilišek, ktorý sa po svojom májovom vydaní na CD a v digitálnej forme dočkal v týchto dňoch tiež vydania na 2LP. Vydanie 2LP sprevádza ďalšia lahôdka pre fanúšikov – bonusová skladba The Dark King.

Pieseň The Dark King vznikla na podnet Petra Kubíka a Lukáša Paříka, keď sa ich film Princezná zakliata v čase 2 začal prekladať do angličtiny kvôli distribúcii do zahraničia. Poprosili sme Jamesa Harriesa, aby nám pomohol s prekladom pôvodnej skladby Temný král a s vedením v rámci angličtiny. Nakoniec z toho vypadol spoločný song. Dali sme ho na album ako utajený track a odmenu pre tých, ktorí si kúpili klasické CD. Teraz je už od 30. júna na všetkých streamovacích platformách a tí, ktorí si zadovážia 2LP Bazilišek, nájdu bombu The Dark King samozrejme i tam. Sme zvedaví, ako sa bude ľuďom páčiť, komentuje bonusové prekvapenie gitarista Billov Roman Procházka.

Ako hovorí moja mama: Tešíš sa? Tak sa neteš a ono sa to podarí! Bolo ťažké netešiť sa, ale teraz presne tieto pocity zažívam s novým albumom aj s turné. Bral som to tak, že pre to urobíme maximum vrátane naozaj zodpovednej prípravy, a ono to potom proste nejako dopadne. Zatiaľ to vyzerá dobre! Na oboje sú naozaj skvelé ohlasy, prichádza veľa ľudí, spievajú, tancujú a nám sa hrá skvelo. Nálada v celom tíme je parádna, my všetci sme za to vďační a užívame si to, vyznáva sa frontman Vašek Bláha a jedným dychom dodáva: Je za tým všetkým samozrejme množstvo práce ako kapely, tak i manažmentu, a určite i trochu šťastia. Je to vlastne také zúročenie celých tých 25 rokov našej existencie. Som rád, že sme vydržali! Bola to – a dúfam, že ešte veľmi dlho bude – jazda.