Škwor odhaľujú tajomstvá

Keď sa oslavuje štvrťstoročie existencie, patrí sa poňať to s patričnou parádou. Rocková partia Škwor v tomto smere rozhodne ctí tradície a do svojich tohtoročných osláv ide vo veľkom štýle.

Po prvých dvoch ochutnávkach v podobe titulnej skladby očakávanej albumovej novinky Sobě věrnej a hudobnom náklade Příkaz zněl jasně kapela v týchto dňoch zverejnila obal svojho 11. radového albumu. Fanúšikovia si ho môžu predobjednať už teraz vrátane podpísanej limitovanej edície CD a číslovaného 2LP 180g. Album Sobě věrnej oficiálne vychádza 9. októbra a prvýkrát bude exkluzívne k dispozícii na už vypredanom narodeninovom dvojáku 6. a 7. októbra v pražskom O2 universum. V novembri Škwor poteší i svojich slovenských priaznivcov sériou šiestich narodeninových koncertov.

Myslíme si, že človek, a kapela obzvlášť, by mali mať jasnú viziu svojej cesty, a neuhýbať z nej. I keď nás život dostane do rôznych situácií, spoľahnúť sa môžeme vždy hlavne na seba. Rovnako to je aj s našou muzikou. Robíme ju tak ako nás baví a ako sa nám páči, a nikdy sme si do nej – ako sa hovorí – nenechali od nikoho kecať. Vždy kladieme veľký dôraz na našich fanúšikov a snažíme sa im dávať maximum. Aj preto sme chceli, aby našich 25 rokov bolo oslavou hlavne pre nich. Pripravili sme nový album a dva už teraz vypredané koncerty v O2 universum, kde si budú môcť novinku Sobě věrnej prvýkrát kúpiť. Tí, ktorým sa vstupenky neušli, však neprídu skrátka. Čoskoro sa budú mať na čo tešiť, komentuje kapela Škwor na margo toho, čo pre ňu znamená zostať sobě věrnej, a to nielen v roku osláv štvrťstoročia existencie.

Ohlasy fanúšikov na prvé dva single naznačujú, že Škwor aj po 25 rokoch stále posúva už aj tak dosť vysoko nastavenú latku, pričom nestráca svoj tradičný rukopis, dynamiku a energiu. Zostať sebe verní sa do práce na našej novinke premietlo veľmi zásadne. Opäť sme do procesu nevpustili žiadneho externého producenta a všetko bolo od začiatku do konca plne v našej réžii. Určite sa to odrazilo i v technologických postupoch pri samotnom nahrávaní. Máme radi poctivý tvrdý zvuk, takže sa natáčalo z veľkej časti na analógové vybavenie. Pesničky na novom albume sú ako vždy o živote, o tom, čo zažívame, čo cítime, ale i o tom, čo nás se*ie, hovorí o charaktere nahrávky basák Tomáš Kmec, ktorý je spoločne s gitaristom Janom Chudanom väčšinovým autorom hudby.

Nové skladby zaznejú aj na narodeninovom dvojkoncerte v O2 universum a na Škwor sa môžu tešiť ešte tento rok tiež fanúšikovia na Slovensku. Rozhodli sme sa, že vypočujeme prosby našich fanúšikov zo Slovenska, a vyrazíme na naše historicky prvé slovenské turné. Pôjde o 6 koncertov naprieč celou krajinou. Zahráme vo Zvolene, Nitre, Košiciach, Bratislave, Trenčíne a v Žiline. Chystáme skvelú šou plnú nielen známych škworích hitov, ale i niekoľko noviniek z albumu Sobě věrnej, ktorý samozrejme privezieme so sebou. I keď na Slovensku nehráme príliš často, vždy sú pre nás koncerty tam skvelým zážitkom, najmä vďaka silnej energii publika. O to viac sa tešíme na jesennú šnúru, vyznáva sa kapela.