Slížovica prinesie skvelý rockový lineup

28. augusta 2018 vypukne na Autocvičisku SPU v Nitre siedmy ročník festivalu Slížovica. Vlastný hudobný festival skupiny Horkýže Slíže je spojený s oslavou jej narodenín. Tento rok Slíže oslavujú 26 rokov existencie a narodeninovú oslavu si plánujú dokonale užiť. Pre fanúšikov si pripravili nabitý program, predstavenie nového klipu a obrovské hudobné prekvapenie. Okrem toho, prvých 200 návštevníkov dostane pivo zadarmo.

Je to pre nás srdcový festival, ako vždy kričíme na koncerte – tu sme doma a tu sa cítime dobre. Teraz to bude pre nás prelomový ročník. Robíme si ho prvýkrát úplne podľa seba, tak veríme, že podľa našich očakávaní aj dopadne. Zmenili sme rozmiestnenie areálu, čo sa týka gastra či oddychovej zóny. Opäť sa vraciame k druhému – malému stage-u pre Lapášanku, na ktorom budú počas akcie súťaže. Novinkou bude šou Marcela Ihnačáka, ktorému bude s varením špeciálneho festivalového jedla pomáhať náš Dr. Štefánik. Chceme, aby si každý dobre pochutnal na jedle, na pití, nestál dlho v rade, vypočul si dobrú hudbu, vyvetral deti, ženu, babku, dedka, zabavil sa s kamarátmi a užil si najmä program, hovorí Marek Viršík alias Vandel z kapely Horkýže Slíže.

Lineup Slížovice je už hotový, na festival prídu zahrať kapely Pipes and Pints, The Paranoid, Zoči Voči, Chiki Liki Tu-a, Slobodná Európa, Polemic, Alone, LapášankaDoctor P.P. Nemôže chýbať koncert usporiadateľov – kapely Horkýže Slíže.

Pozvali sme kapely, ktoré si vyberáme podľa dvoch kritérií: musia sa nám páčiť a musia mať s nami niečo spoločné po hudobnej či ľudskej stránke. Stálicou na festivale je kapela Lapášanka, ktorá tu má nenahraditeľné miesto. Tento rok sme si pripravili veľké hudobné prekvapenie, ale nemôžeme prezradiť aké. Ale bude to bomba, ktorú by sme ani my nikdy nečakali, prezradil Kuko.

Slížovica je vlastný hudobný festival skupiny Horkýže Slíže, jej členovia sa už tešia na fanúšikov. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Ja mám na Jelenci chatu a pôvodne sme festival chceli robiť tam. Je to chatová oblasť neďaleko Nitry. Potom sme sa rozhodli, že to dáme na autocvičisko v Nitre a bol to dobrý ťah. Je to vlastne taký mestský festival, kde sa stretnú všetci obyvatelia mesta a aj mimo mesta. Postupne sa nám nabaľovali ľudia a tak sa z toho stal celorodinný festival, a takým bude aj tento rok. Bude tam veľa atrakcií a veľmi sa na to tešíme, uzatvára Doktor Juraj Štefánik.