Slovenka má pesničku s Ukrajincom, do sveta ju šíria Briti

Speváčku Leu Danis s jej novinkou Never Let You Down si pod svoje krídla zobral londýnsky digitálny distribútor a label AWAL, ktorý je spojený s menami ako Moby či Radiohead. Speváčka a textárka po veľmi krátkom čase od vydania skladby Nádej uvádza na hudobný trh ďalšiu novinku. Svoje sily tentoraz spojila s mladým talentovaným Ukrajincom – hudobným producentom Vladom Gluschenkom z Kyjeva a na svete je vydarená dream-popová skladba.

Leu skladbu zverejnila ako audio video na svojich sociálnych sieťach a kanále Youtube. Aktuálne som v období, že chcem vyskúšať čo najviac spoluprác, ktoré sa podaria, objavujem svoj zvuk a nasávam energiu a inšpirácie. Táto spolupráca s Vladom vznikla veľmi spontánne, našli sme sa na sociálnej sieti a samotná skladba vznikla veľmi rýchlo, možno behom týždňa. Vlad mi poslal hudbu, ktorá ma hneď chytila a vedela som, že na tomto chcem spolupracovať, prezrádza Lea. Samozrejme nahrávanie a technické veci spravia z práce aj dvojmesačnú záležitosť, keďže sme tvorili za chodu ďalších povinností a opäť, každý vo svojom štúdiu, dodala interpretka, ktorá nahráva striedavo na Slovensku a Ukrajine.

Elektronická skladba sa určite objaví na vôbec prvej kompilácii, ktorú Lea chystá. Čakám na pár ďalších skladieb, ktoré máme rozrobené a určite by som ich chcela spoločne vydať ako kompiláciu/EP. Má symbolizovať moje hľadanie práve prostredníctvom rôznych hudobných spoluprác. Myslím, že by celé moje pôsobenie by asi vystihoval názov In-Between Worlds, keďže to nebude mať jednotnú patinu a uhladenú schému klasického vopred pripraveného albumu. A práve to sa mi tom páči najviac, dodala Lea.

O mastering piesne Never Let You Down sa rovnako, ako aj v jej predošlých skladbách a spoluprácach Dance, Easy, Tomorrow či Nádej, postaral audio-inžinier a producent Ján Zborovjan z Audio Wizzards. V lete si Leu do svojho portfólia zaradila aj britská distribučná spoločnosť AWAL (Artists Without A Label), ktorú vlastní vydavateľstvo Kobalt Music Group. AWAL aktuálne zastrešuje 8 000 vybraných umelcov, medzi najznámejších patria Radiohead či Moby.

Lea Danis je mladá slovenská popová speváčka a textárka. pôvodne aktívna novinárka, reportérka a modelka. Málokto vie, že si Leu vybral manažment prestížnej Victoria’s Secret ako dvornú fit-modelku na exotickej Srí Lanke. Lea sa na hudobnej scéne objavila pomerne nedávno, na prvotine s názvom Sunshine zapracovala počas pobytu v Belgicku pod dohľadom luxemburského producenta Arkera. Následne sa zo slovenského éteru začala ozývať tanečná skladba Dance, ktorú Lea vytvorila v spolupráci so slovenským producentom Jánom Zborovjanom. S mladým českým umelcom pod pseudonymom Rockery naspievala duet Easy a pozornosť si vyslúžila aj akustická skladba Tomorrow. V septembri tohto roku vydala svoju prvú slovenskú pieseň s videoklipom s názvom Nádej, ktorá si hneď našla svoje miesto v slovenskom éteri. Najbližšie Lea chystá vydanie svojho debutového mixtape-u, na ktorom sa predstaví vrámci viacerých spoluprác s domácimi aj zahraničnými producentmi. Nechajme sa prekvapiť.