Slovenská Amy Winehouse posiela darček fanúšikom

Zdroj foto: FB VeronikaS

Speváčka VeronikaS vlastným menom Veronika Strapková vydala túto jeseň debutový sólový album, ktorý sa rodil tri roky v dvoch krajinách – na Slovensku a vo Veľkej Británii. Do dnešného dňa vypustila do éteru už šesť singlov z tohto CD.

Na Vianoce sa Veronika rozhodla potešiť svojich fanúšikov hneď dvoma hudobnými vianočnými darčekmi. Jedným je nový singel Kind a druhým špeciálna otvorená online brána na portáli www.rukahore.sk a na speváčkinom webe www.veronikastrapkova.sk, cez ktorú si fanúšikovia môžu sťahovať kompletný album Puzzle zadarmo počas Vianoc.

„Na hudbu má právo každý človek, ktorý ju chce počúvať,“ hovorí Veronika. „Chcela som,  aby každý, kto si chce vypočuť moju hudbu, si ju vypočuť mohol bez ohľadu na to, aká je jeho finančná situácia. Dávam online celý album v plnej kvalite, aby z neho mali fanúšikovia normálny plnohodnotný zážitok. Verím, že im tým urobím radosť,” vysvetľuje na margo svojho vianočného hudobného darčeka.

Dvojdňový free download albumu sprevádza vydanie nového singla – piesne Kind. Skladba, ktorá je pilotnou na albume Puzzle nesie posolstvo, získavajúce na sile obzvlášť v čase Vianoc. „Pesničke Kind som dala na albume číslo 1, hoci to nie je typ piesne, ktorá by bola veľkým hitom a ktorú by si každý spieval. Vybrali sme ju ako úvodnú skladbu, aby sa album začal silnou myšlienkou, ktorú chcem šíriť. A práve toto je pre mňa asi tá najzásadnejšia myšlienka celého albumu,“ prezrádza Veronika na margo nového singla, ktorý vydáva na Vianoce.

„Ľudia by k sebe mali byť dobrí, pretože každý si nesie svoj osobný príbeh a keď niekoho stretneš na ulici, nikdy nevieš, ako sa práve má a čo sa v jeho vnútri odohráva. K napísaniu tejto piesne ma inšpiroval jeden citát: Vždy buď k ľuďom o trochu lepší, než je nevyhnutné, lebo každý, koho stretávaš, zvádza ťažký boj. Autora si už nepamätám, no táto myšlienka ma oslovila natoľko, až z nej vznikla pieseň. Teším sa, že otvára celý môj debutový album,“ spomína speváčka na zrod Kind. Hoci skladba vychádza ako singel až v dnešných dňoch, nahratá údajne bola v štúdiu už v roku 2014. Vraj čakala, kým príde jej správny čas.

Len pár dní pred Vianocami Veronika nakrútila originálny vizuál k piesni Kind v spolupráci s režisérom Dušanom Krajčovičom. „Nechceli sme pesimistický klip. Naopak, chceli sme ukázať, že to s nami ešte nie je až také zlé. A že na svete stále sú ľudia, ktorí si pomáhajú, len to niekedy nevidno,“ vysvetľuje Veronika námet videa.