Slovenská úderka na pódiu s Peppersmi

Posledný deň najväčšieho hudobného podujatia na Slovensku a koncertu roka pozná už aj slovenské kapely, ktoré na ňom vystúpia. Slovenská úderka v zložení kapiel IneKafe, Horkýže SlížeNo Name odpáli svoje najväčšie hity na LoveStream Festivale v nedeľu 12. júna na Národnom futbalovom štadióne (Tehelné pole).

Ohlásenie jednej z najväčších rockových kapiel všetkých čias – Red Hot Chili Peppers na festivale v Bratislave sprevádza skutočná eufória. LoveStream Festival totiž bude najväčším hudobným podujatím na Slovensku v roku 2022. Organizátori festivalu pripravujú všetko preto, aby celý program stál za to.

Od Red Hot Chili Peppers nás najviac ovplyvnil album Californication, rok 1999 a my sme akurát nahrávali svoj druhý album Čumil. Skvelé obdobie. Onií sú symbolom toho, že v jednoduchosti je krása. Minimum nástrojov a maximum nápadov, povedal Vratko Rohoň z Inekafe.

Americká kapela si môže pripísať zásluhy aj v prípade kapely No Name. V čase, keď sme začínali, a nemali sme dostatok hitov na to, aby sme odohrali celú hodinu, sme vymýšľali všetko možné, len aby sme udržali pozornosť divákov, ktorí logicky od začiatku chceli Žily a Ty a Tvoja sestra. Náš Zoli mal rapovú vsuvku, kde v rámci práce s publikom kričal give it away now. Možno bude šanca im za to poďakovať 🙂 , povedal spevák Igor Timko.

Punk, aký ešte Red Hot Chili Peppers nikdy nezažili, prinesie na pódium LoveStream Festivalu skupina Horkýže Slíže. Keď som sa dozvedel, že budú hrať u nás Red Hot Chilli Peppers, išiel som si na nich kúpiť lístky. Pre istotu som sa pozrel do nášho kapelného kalendára, či tam nemáme nejaký koncert a bolo tam napísané BA s otáznikom. Tak som volal nášmu booking manažérovi, že na koľko percent je to potvrdené, pretože vtedy chcem ísť na koncert a on mi povedal, že to hráme s nimi. Takže dvojnásobná radosť. Samozrejme, mám k ním kladný vzťah, prezradil líder skupiny Horkýže slíže Kuko.

LoveStream Festival sa uskutoční od 10. do 12. júna 2022 na bratislavskom futbalovom štadióne Tehelné pole. V priebehu troch dní v Bratislave vystúpia medzinárodné hviezdy ako Red Hot Chili Peppers, Dua Lipa, Lost Frequencies, Zara Larson či Zoe Wees ako aj najvýznamnejšie kapely československej scény – IMT Smile, Lucie, Inekafe, Horkýže Slíže, Heľenine oči, No Name, Kryštof či Čechomor.