Späť do školských lavíc

Vintage Boyz je skupina, ktorá svoje korene v rock n rolle nemôže a ani nechce zaprieť. V novom singli Dievča zo strednej naďalej pretrváva ich fascinácia hudobnou estetikou minulého storočia a ukazuje, že aj v súčasnosti sa dá na pozadí bluesových riffov vyrozprávať dobrá stredoškolská lovestory.

Je to skladba o vzťahu zabudnutom kdesi v čase na prahu dospelosti. Mám pocit, že k láske, aj keď neopätovanej, ktorá nami zatrasie, je takmer nemožné sa nevyjadriť. Napísal som o nej už viacero skladieb, no boli prevažne melancholické a smutné. S odstupom času sa na to človek už pozerá úplne inak. S nadhľadom. A presne tak som napísal nový singel. Už počas prvých tónov je zjavné, že atmosféra skladby a jej lyrická výpoveď siaha do mojich hudobných koreňov. Verím, že skladba dodá silu všetkým mladým ľuďom, ktorí prežívajú svoje prvé pošteklenia amorovým šípom a prvé sklamania, hovorí o novinke spevák a hudobník Tome.

Piesne o stredoškolských láskach dnes znejú úplne inak. To, že sa kapela rozhodla ísť proti prúdu potvrdzuje bubeník Dominik Sojčák: Pop-punk je znovu v kurze. Mne sa páči, že sme zariskovali a išli trochu iným smerom. Dievča zo strednej znie moderne, aj s dávkou nostalgie 60tych rokov.