Speváčka Petra Maxin roztancuje fanúšikov

Speváčka a herečka Petra Maxin predstavuje prvú sólovú skladbu s názvom Hey. Text napísal Whiskey, hudbu si zložila speváčka sama. Speváčku poznajú fanúšikovia ako muzikálovú herečku, hrala hlavné ženské postavy v muzikáloch Dracula, či Krysař a teraz hviezdi v predstavení Matúš Čák Trenčiansky. V minulosti spievala so skupinou D Night.

Singel vznikol spontánne po tom ako som sa s priateľom rozišla na neuveriteľné dva dni. Samozrejme, že sme spolu, no pieseň zostala akousi spomienkou na nepríjemné dni. Myslím, že sa v ňom však nájde viacero žien a dievčat. Text pre mňa napísal Whiskey, len som povedala svoje pocity a on ich otextoval. Hudbu som zložila sama, vysvetľuje šarmantná speváčka.

Aranžmán skladby vytvoril Petrin dlhoročný kamarát a skvelý muzikant Jan Zazvůrek alias Zazy z Prahy, ktorý je dvorným aranžérom Daniela Landu.

Pieseň som naspievala u Zaza v Prahe, máme pripravené už aj ďalšie veci, no nechcem zatiaľ prezrádzať. Pieseň je úplne z iného súdka ako sú ľudia v Čechách a na Slovensku zvyknutí, tak hádam si nájde svoju skupinu obľúbencov, prezradila Petra.

Klip sme nakrúcali v novembri, vonku boli mínusové teploty a ja štyri hodiny len v tých tenkých šatôčkach, silónkach, gumákoch a koženej bunde. No hrôza… Ale asi mám dobrú imunitu, keďže som neprechladla. Prahu milujem, mám tam kopec priateľov a ľudí, s ktorými som roky spolupracovala, preto aj tá dôvera v nich. Nie preto, žeby sme na Slovensku nemali kvalitných a dobrých odborníkov. Koniec koncov, režisér klipu síce žije roky v Prahe, ale je rodák z Bardejova, s ktorým sa poznám naozaj od raného detstva. Režisér Martin Goga sa postaral aj o make up a vlasy. Je to multitalent – choreograf, tanečník a málokto vie, že dokonca vyhral aj svetovú súťaž krásy mužov, nešetrí chválou Petra Maxin.