Spolupráca s americkým producentom priniesla For You cover od Dua Lipa

Extravagantný klip a energický aranžmán. Tak vyzerá novinka od vokálnej skupiny For You. Pätica hudobníkov tentokrát prerobila do acapella podoby hit speváčky Dua Lipa Don’t Start Now. For You si v tejto skladbe splnili sen a na mastering oslovili jedného z najoceňovanejších svetových acapella producentov, ktorý spolupracoval s ich hudobnými idolmi Pentatonix či Home Free.

Dua Lipa je aktuálne jedna z najpopulárnejších speváčok a jej skladby sú vždy zárukou úspechu. Skladba Don’t Start Now nás strhla svojou energiou a okamžite sme si ju predstavili v acapella verzii. O super aranžmán sa postarala Nika a ja som u seba v štúdiu zaranžoval a nahral beatbox, vysvetľuje beatboxer Emil Esso Smoliga.

Mastering pre For You robil Bill Hare, jeden z najoceňovanejších amerických acapella producentov, ktorý spolupracoval s najznámejšími acapella skupinami sveta.

Minulý rok sme boli na acapella súťaži Vocal Total v Grazi a tu som získal kontakt na Billa. Spolupracoval s nami už na songu Lady Carneval. Keďže sa mi spolupráca veľmi páčila, oslovili sme ho aj s piesňou Don’t Start Now. Bill je profesionál po každej stránke a myslím, že je to počuť aj na výsledku. Ešte pred rokom by som tomu neveril, že budeme robiť s producentom, ktorý pracoval aj pre naše hudobné idoly. Nesmierne sa teším, že k tomu došlo. Hoci sme sa osobne zatiaľ nestretli, dúfam, že sa nám to čoskoro podarí, teší sa Milan Masiarik.

Nápad využiť v klipe UV svetlo a fluorescenčné farby vznikol spoločne, keď sme sa počas obeda rozprávali o rôznych technikách. Ukazoval som kolegom moje fotografie maľovania svetlom a z toho sme prešli na svietiace farby. Keďže skladba je tanečná a UV svetlá sa využívajú na diskotékach, myslím že vizuál skladby sedí s hudbou, hovorí Andrej Mann, ktorý celý klip nakrúcal kamerou a usmerňoval jednotlivých členov. Nakrúcanie trvalo asi dvanásť hodín, ale užívali sme každú minútku. Počas svojej kariéry som snívala o tom, aby som raz vyzerala inak ako v bežnom živote, proste extravagantne. Od začiatku som v našom klipe videla niečo, čo bude pre ľudí pútavé, energické, farebné. Že máme všetci možnosť vystúpiť z našej komfortnej zóny a splniť si tak sen, neskrýva radosť speváčka Katalin Lantos Borbély.