Štedrovečerný koncert Richarda Müllera

Skvelá atmosféra, nezabudnuteľné zážitky a obľúbené hity. Takto si na Ona a On Tour spomína Richard Müller a jeho kolegovia. Pred troma rokmi, keď sa ešte dalo koncertovať, si toto turné s Adelou Vinczeovou muzikanti dokonale užili. Zostrih si môžete pozrieť priamo na Štedrý deň, pol hodinu pred polnocou na TV JOJ. Nezabudnuteľnú kultúrnu udalosť pripomenie televízny záznam dvoch bratislavských koncertov. Okrem prierezu piesní z albumu 55 odznelo aj niekoľko osvedčených známych hitov popretkávaných rozhovormi.

Na toto turné spomínam mimoriadne rád. Našim cieľom bolo pripraviť fanúšikom krásny večer a podľa ich reakcií sa nám to aj podarilo. Adela je inšpiratívna žena a rozhovory pred publikom nás dosť bavili. Dúfam, že to tak budú cítiť aj televízni diváci, vraví Richard Müller.

Nápad zaznamenať koncert vznikol už počas skúšok a príprav koncertného programu. Hneď bolo zjavné, že to bude skvelý koncert a bola by škoda ho nezvečniť. Tak som urobil všetko pre to, aby sa tak stalo. Zostrih k odvysielaniu vznikol prirodzene po rokovaniach s televíziami, ktoré prejavili o záznam koncertu záujem a zadali dĺžku, ktorá sa im hodí do dramaturgie vysielania. Na tú som koncert musel upraviť a povyberať jednotlivé piesne. Turné bolo jedno z najkrajších, aké som zažil. Bolo to čarovné, skvelá atmosféra, výborná partia. Ostali pekné spomienky. Možno si to ešte niekedy, asi v modifikovanej forme, zopakujeme. Mám už nejaké nápady, teší sa hudobník, producent a v tomto prípade i režisér Juraj Kuchárek.