Svetlo na konci tunela! Imagine Dragons sú späť s dvoma novými piesňami

Keď sa už zdá, že nikdy nič nebude tak, ako bývalo, príde moment, kedy je svetlo na konci tunela odrazu oveľa jasnejšie. Takmer na rok od vypuknutia najväčšieho šialenstva našej doby sa s novými piesňami pred pár minútami vrátila americká štvorica Imagine Dragons.

V jednom momente predstavili rovno dve novinky Follow YouCutthroat, zhruba trojminútové skladby, ktorými potešili svojich najvernejších fanúšikov, pretože nielen tí hovoria o hudobnom návrate roka. Kapela niekoľkokrát avizovala niečo nové na svojich sociálnych sieťach, čím oživila kontakt s fanúšikmi po takmer dvojročnej prestávke v koncertovaní (aktívnejšie štvorica naposledy koncertovala na letných festivaloch v roku 2019) a troch rokoch po ostatnom singli z predošlého albumu Origins.

Výsledkom sú dve nové piesne, pričom práve Follow You je jasným hitom, ktorý nepochybne veľmi rýchlo osvieži rebríčky hitparád po celom svete. Druhá skladba Cutthroat je klasickou B stranou singla, ktorá na jednej strane možno nemá hitové ambície, avšak na strane druhej dokonale ukazuje, že Dan Raynolds, Wayne Sermon, Ben McKeeDaniel Platzman sú vo výbernej forme a pripravení opäť ukázať lepšiu stránku sveta. Kompletný nový album by podľa našich informácií mohol vyjsť ešte tento rok.

Pesnička Follow You je o láske. Dan Raynolds ju podľa vlastných slov napísal potom, ako sa dali opäť dohromady so svojou ženou po sedemmesačnom odlúčení. Cutthroat je naopak pesnička celkom iná zvukovo i tematicky. Je to exorcizmus sebaľútosti, vyjadril sa o nej spevák.

Pavol Božík