Teri Čikoš si na Vianoce spieva

Slovenská speváčka a skladateľka Teri Čikoš má na konte ďalší úspech. Nedávno pokrstila debutový album Dievča a teraz vydáva singel s názvom Spievam, ktorým do éteru prinesie trochu vianočnej atmosféry.

Skladba Spievam vyšla aj na albume Dievča v trochu inom šate. Pre mňa mala ale vždy trochu vianočný nádych. S mojím producentom Jozefom Šebom sme sa rozhodli, že skúsim pretextovať zopár viet. Fungovalo to a tak sme sa ju rozhodli nahrať. Je to moja prvá vianočná skladba, veľmi sa z nej teším. Zložila som ju s mojou mamou Brigitou Szelidovou. Doma nám bude vyhrávať určite celé sviatky, hovorí s úsmevom speváčka.

Už ako malá som snívala o tom, že raz vydám album. Nečakala som, že sa to stane tak skoro. Pracovalo na ňom veľa skvelých ľudí a urobili sme ho najlepšie, ako sme vedeli. Album je o mojich myšlienkach, pocitoch, príhodách, ale aj o tom, ako vnímam ľudí a svet okolo. V textoch rozoberáme rôzne témy, ale tou hlavnou je láska. Nielen tá romantická, ale aj láska k domovine, rodine, prírode či k hudbe. Pri skladaní piesní a textov som sa snažila písať tak, aby sa so mnou vedeli ľudia stotožniť. Aby v skladbách vedeli nájsť kúsok svojho vlastného príbehu, a aby si so mnou vedeli na koncertoch aj zaspievať, vyznala sa Teri Čikoš k svojmu úspešnému debutovému albumu.

Témy, ktoré sú súčasťou albumu Dievča, sú skutočne dievčenské s patričnou dávkou smútku či sklamania, ale zároveň so sympatickým nánosom naivity a nadhľadu.