The Minority majú novinku

Bratislavská punk-rocková formácia The Minority vydáva ďalší singel s názvom Let It Be Sunday. Aktuálna novinka je v angličtine a ide o pesničku, ktorá svojou náladou a prejavom ešte viac prezentuje nespútaný a priamočiary kalifornský punk-rock vyprodukovaný na Slovensku.

Pieseň svojou naliehavosťou a agresivitou vyjadruje predovšetkým ten moment, ktorý každý z nás občas máme, keď musíme v pondelok skoro ráno vstávať do práce. Tie pondelkové rána sú naozaj niekedy náročné a človek si pri tom vstávaní občas aj zanadáva. Preto som sa pri písaní textu zameral na to, aby bol čo najviac priamočiary a jednoduchý. Aby vyjadroval spontánne myšlienky a pocity, ktoré sa nám vynárajú v hlave hneď ako ráno vstaneme niekedy ešte v polospánku. Anglické názvy dní v týždni mi perfektne sedeli do frázovania pesničky a z toho potom vznikol aj celý námet na text. Ten pracovný týždeň sa zdá na jeho začiatku naozaj dlhý a prepracovať sa k vytúženému víkendu nie je vždy ľahké, hovorí frontman kapely Peter Jarábek.

Pre ešte lepšie vyjadrenie významu skladby Let It Be Sunday zvolila kapela natočenie videoklipu v kombinácii s lyric videom, v rámci ktorého sa zobrazujú tie najpodstatnejšie časti textu a dodávajú celému vizuálu ešte jasnejší význam. Celkové poňatie je tiež veľmi jednoduché a zachytáva chalanov z The Minority priamo v akcii.