Thom Artway prináša optimizmus a nádej

Obľúbený a uznávaný pesničkár, spevák a skladateľ, držiteľ ceny Anděl, Thom Artway, v minulosti tvoril svoje piesne výhradne v angličtine. Počnúc spoluprácou s Universal Music zahájil kapitolu českej tvorby singlom Nezapomenout, a pokračuje optimistickou novinkou Buď se mnou. Novú pieseň sprevádza tanečný videoklip z dielne režiséra Ondřeja Kudyna.

Pop-rocková skladba vzišla zo staronovej spolupráce s producentom Lukášom Chromkom, ktorý je okrem iného podpísaný aj pod najväčším hitom speváka I Have No Inspiration. Lukáš ma veľmi dobre pozná a ja mu verím. Tentokrát sme sa snažili nájsť zase o niečo iný zvuk než to, načo sú poslucháči zvyknutí. Snáď sa nám to podarilo, nádeja sa Thom Artway.

Cesta k piesni Buď se mnou nebola vôbec jednoduchá. Pieseň reflektuje moje pocity v období, kedy bolo pre pandémiu všetko zatvorené. Dni, kedy som nevedel, či sa v najbližšej dobe budem môcť stretnúť s ľuďmi na koncerte, alebo ich strávim v akejsi samote doma. A že sa nebudem môcť venovať činnostiam, ktoré ma stopercentne napĺňajú. S druhou slohou ale do piesne vstupuje nádej a posúva skladbu do optimistickej roviny, hovorí Thom Artway.

Klip vyjadruje dva extrémy. Nudu, neistotu a zároveň obrovskú eufóriu. Pre mňa ale bude viac optimistickejší, lebo sa všetko snažím brať s nadhľadom. A je to iste aj tým, že v klipe tancujem, vraví spevák s úsmevom.