Tomáš Klus bez bariér

Už o niekoľko dní vypukne jedinečné charitatívne podujatie Hudba bez bariér, ktoré  už dvanásty raz organizuje občianske združenie Parasport24. V Skalnom sanktuáriu na hore Butkov nad obcou Ladce vystúpia 20. júna 2024 populárny český spevák Tomáš Kluspredstaviteľ Karola Duchoňa v úspešnom slovenskom muzikáli, Martin Gyimesi.

Na Hudbe bez bariér zahrám po prvýkrát, veľmi sa na to teším. Veľa som o tom počul, že je to skvelá akcia. U nás v Čechách pravidelne podporujem charitatívne akcie a nikdy nepoviem nie. Pomáhať si musíme. Zahrám výber najlepších piesní, aby si mohli s nami zaspievať aj diváci, neskrýva radosť sympatický Tomáš Klus.

Projekt Hudba bez bariér podporilo už množstvo populárnych interpretov. Tentokrát sa diváci môžu tešiť aj na zvučný hlas Martina Gyimesiho, ktorý hviezdi ako Karol Duchoň v muzikáli Na srdci mi hraj.

Na projekte Hudba bez bariér vystúpim po prvýkrát a mám z toho veľkú radosť. Vždy veľmi rád prispejem mojou účasťou ľuďom, ktorí to potrebujú. Hudba prináša ľuďom radosť a emóciu a pokiaľ má ešte aj pomôcť, tak už viac si nemôžem ako umelec priať. Keď ma oslovil Mirko Buľovský, ktorý tento projekt úspešne vedie už niekoľko rokov, neváhal som ani sekundu. Hudba bez bariér už 12 rokov pomáha ľuďom s neľahkým osudom, ktorí sa nevzdávajú a objavujú nový zmysel života prostredníctvom športu a umenia, Vďaka tomu sa im darí aj napriek ich hendikepu žiť život naplno, vyznal sa spevák Martin Gyimesi.

Akciu bude moderovať Ján Žgravčák, ktorého diváci poznajú z programu Hit roka na RTVS. Výťažok z vyše dvojhodinového hudobného programu poputuje opäť na charitatívne účely. Organizátori tak znova podporia najslabších – choré deti a sociálne slabé rodiny.

Nora Krchňáková / NK Factory