Toma Pettyho si najbližší pripomínajú vydaním špeciálneho boxu

V októbri 2017 obletela svet smutná správa – zomrel slávny americký hudobník Tom Petty. Po jeho smrti bolo objavených veľa zaujímavých nahrávok, ktoré sú teraz sprístupnené v unikátnom boxe An American Treasure. Patronát nad projektom mali Tomova dcéra Adria a žena Dana, ktoré vybrali 60 väčšinou nezverejnených skladieb. Zbierku komentujú slovami: Každý, kto sa projektu zúčastnil, vyberal piesne s rešpektom k Tomovej hudbe, na ktorej pracoval 40 rokov. Jeho nevydaná tvorba, ktorú postupne objavujeme, otvára nové stránky jeho talentu a my sa s tým radi podelíme aj s jeho fanúšikmi.

Produkcie sa ujali Mike Cambell a Benmont Tench z Heartbreakers a s jeho spolupracovníkom Ryanom Ulyatom zostavili aj tracklist tejto zbierky. Box mapuje celú Pettyho kariéru a sleduje jeho rozvoj ako vplyvného a uctievaného pesničkára a hudobníka.

Prvý singel z An American Treasure pochádza z obdobia nahrávania klasického albumu Toma Pettyho a jeho kapely The HeartbreakersLong After Dark. Pieseň s názvom Keep A Little Soul však nikdy nebola zverejnená. Video k tejto skladbe odhaľuje vzácne zábery živých vystúpení alebo zákulisia. Okrem samotnej hudby zbierka obsahuje aj exkluzívne fotografie Toma Pettyho a jeho kolegov, rodiny a priateľov alebo napríklad aj esej renomovaného autora Nicholasa Dawidoffa o vplyve Pettyho tvorby na kultúru a život Američanov.

Tom Petty bol americký skladateľ, spevák, multiinštrumentalista a herec. Počas svojej kariéry predal viac než 80 miliónov kusov nahrávok po celom svete. Tom Petty a jeho kapela majú vlastnú hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy a v roku 2001 boli uvedení do Rokenrolovej siene slávy. V októbri minulého roku Petty zomrel na zástavu srdca vo veku 66 rokov.