Tři sestry hlásia Svobodu ředkvičkám

Skupina Tři sestry vydáva po viac ako troch rokoch nový radový album. Nazvala ho !Svobodu ředkvičkám!. Album s tajomným názvom obsahuje 13 pôvodných autorských piesní, ktoré skupina nahrala v období od júna do augusta tohto roku.

Svobodu ředkvičkám je pestrý a odvážny album. Sú tu piesne divoké, aj pre Tři sestry netypické, pomalšie, až romantické piesne, popisuje album spevák a výhradný autor textov Lou Fanánek Hagen a kapelník Magor sa pripája: Pri vynaliezaní albumu sme sa dobre bavili a všetci cítime, že sa tá radosť odrazila do celkového výsledku, Veríme, že nahrávka bude radostne úspešná, ako naša obľúbená Lihová škola umění, ktorá vydanie Ředkviček predchádzala presne o 15 rokov, a že z albumu zostane prinajmenšom pár zelených popevkov, ktoré budeme na koncertoch hrať aj za ďalších 15 rokov, ako v prípade Lihovky.

Skupina Tři sestry zverejnila tesne pred zahájením turné klip k piesni Háskov. Háskov pojednáva o nekonečnom boji mužov a žien za osobné šťastie v heterosexuálnom vzťahu, hovorí Fanánek.

S novým albumom vyrážajú Tři sestry na turné s názvom 100 Let Punkové Republiky Radegast Tour 2018, kde s nimi vystúpi aj slovenská punková legenda skupina Slobodná Európa.

Krst nového albumu bude na Vianočnom koncerte 22. decembra v Prahe. Nahrávka vychádza digitálne, na CD a tiež na vinylovej platni, pričom vinyly budú číslované.