Tri strhujúce osudy a jedna diva

Divadlo Nová scéna uvedie v priebehu februára online tri úspešné muzikály zo svojej produkcie. Fanúšikovia muzikálu tak môžu z pohodlia svojej obývačky prežiť príbehy troch výnimočných žien – Mata Hari, Madame de PompadourMárie Terézie. Strhujúce osudy troch výnimočných žien v modernom muzikálovom spracovaní sú zároveň svedectvom doby, kde sa úspech a sláva ženám neodpúšťala.

Bola Mata Hari špiónkou?
Aké boli posledné chvíle najznámejšej kurtizány všetkých čias Madame de Pompadour?
Ako si poradila s intrigami panovníčka Mária Terézia?

Muzikály, ktoré získali viacero ocenení na svetovom muzikálovom festivale v kórejskom Daegu spája ich hlavná predstaviteľka Sisa Sklovska. Všetky tri boli silné osobnosti, výnimočné ženy. Som šťastná a je mi cťou, že som ich mohla stvárniť a prežiť spolu s nimi na javisku lásku i bolesť, intrigy aj závisť. Najsilnejšie životné emócie, vyjadrila sa muzikálová speváčka.

Ako prvý uvedie Divadlo Nová scéna 2. februára o 20.00 hod. záznam muzikálu o najznámejšej kurtizáne všetkých čias Madame de Pompadour, ktorá bola milenkou kráľa Ľudovíta XV. a súčasne vzdelanou a inteligentnou ženou. Zo zákulisia ovplyvňovala politické dianie vo Francúzsku v polovici 18. storočia, za čo ju mnohí obdivovali, ale mala aj veľa nepriateľov a neprajníkov. V projekte autorskej trojice HorňákKákošBrezáni sa predstavia Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Jozef Vajda, Lucia Vráblicová, Karin Olasová, Dárius Koči, Dávid Hartl a ďalší.


V poradí druhým bude 4. februára o 20.00 hod. muzikál o slávnej exotickej tanečnici a špiónke Mata Hari. Femme fatale, exotická tanečnica, luxusná kurtizána, romantická hrdinka, zvodkyňa, ale aj zranená žena. To všetko bola tajomná Mata Hari, ktorej život bol plný vzostupov a pádov. Od svetiel rámp na svetových javiskách až na popravisko, kde skončil jej búrlivý život. V predstavení účinkujú Sisa Sklovska, Patrik Vyskočil, Karol Čálik, Martin Kaprálik, Štefan Kožka a ďalší.

Do tretice Divadlo Nová scéna ponúkne 6. februára záznam muzikálu Mária Terézia #posledná milosť o výnimočnej panovníčke, ktorá ovplyvnila chod dejín v Európe. Bola mocnou političkou medzi mužmi, ale aj ľúbiacou a zraniteľnou ženou. Súčasne muzikál prináša aj príbeh jednoduchého dievčaťa, ktoré pre jej výnimočné schopnosti chcú odsúdiť a upáliť. Osudy oboch žien sa v muzikáli prelínajú, až sa v závere fatálne pretnú. Účinkujú: Sisa Sklovska, Braňo Deák, Martin Harich, Jana Lieskovská a ďalší.

Všetky tri muzikály prinášajú silné príbehy, efektné hudobné spracovanie, pôsobivé tanečné scény, výpravné kostýmy a veľkolepé javiskové stvárnenie špičkových muzikálových tvorcov. Každý titul bude počas februára uvedený v štyroch rôznych termínoch, vždy so začiatkom o 20. hodine.