Unikátne spojenie

Úspešný slovenský projekt Folk&Bass Orchestra predstavuje v spolupráci so speváckou skupinou Ženy z Muzičky druhý singel Močí ďiovča konope. Klasické nástroje v súznení elektronických beatov získavajú energický náboj, ktorý teraz prichádza aj s videoklipom pretkaným umeleckým vyobrazením a štúdiových nahrávok.

Celkové vyznenie skladby je neurčité, je to world music, ale znie to, akoby po úvodnom predspeve zakričal Milan Lasica: džezrok, chlapi!, ozrejmuje Michal Veslo Veslovský, narážajúc aj na fakt, že nových kompozícií s ľudovou piesňou sa za posledných 10 rokov vyskytlo neúrekom. V novinke však poslucháč ucíti spriaznenosť s pôvodným materiálom, dotyk s folklórom v jeho pôvodnej autentickej forme, zároveň však nadhľad nad inšpiračným zdrojom a prehľad v iných žánroch.

Videoklip sa nesie v dvoch líniách, prirodzene zachytáva nahrávanie skladby v hudobných štúdiách a súčasne prelínajúc prepája obrazce mladého páru, ktorý obrazne stvárňuje dvojicu z textu piesne. Ešte pred sfinalizovaním videoklipu kapela vydala pieseň ako digitálny singel. Počas kampane k singlu došlo k bizarnej situácii, keď jedna sociálna sieť vyhodnotila názov ľudovej piesne Močí ďiovča konope ako propagáciu konopných produktov, čo je proti jej pravidlám a reklamu stopla. Tento fakt sme na svojich stránkach vtipne glosovali slovami: boli sme nútení zmeniť názov ľudovej piesne! Nový názov tracku je teda Močí ďiovča neznámu zelenú rastlinu. Zdieľajte, kým nezmažú, so smiechom uzatvára Veslo.

Druhý singel a zároveň videoklip spolupráce Folk&Bass Orchestra so speváckou skupinou Ženy z Muzičky je predzvesťou jesenného vydania EP so štyrmi originálnymi singlami. Poslucháči nemusia mať obavu zo skromného počtu skladieb, bude kompenzovaný bohatou minutážou každej jednej piesne. EP bude distribuované digitálne, ale hudobní fajnšmekri sa môžu tešiť aj na vinylovú verziu.