Unikátny nórsky muzikant Jarle Bernhoft príde na Slovensko

Nórsky multi-inštrumentalista, skladateľ, textár a producent Jarle Bernhoft je zosobnením hudobného talentu. Na Grammy nominovaný spevák zamieri počas svojho svetového turné aj na Slovensko. Hudbu tohto nadaného muzikanta si budete môcť naživo vychutnať už 4. februára 2019 v MMC bratislavskom klube. Kukni na to! je mediálnym partnerom koncertu tohto nórskeho fenoménu!

Jarle Bernhoft, známy pod umeleckým menom Bernhoft, je muzikant s nórskymi koreňmi, ktorý sa výrazne tlačí na populárnu scénu. Svoj prvý sólový album s názvom Ceramik City Chronicles vydal ešte v roku 2008. Dva roky neskôr vyšiel na trh s live dvoj albumom 1. Man a  2. Band, pričom prvá polovica nahrávok je zo sólového koncertu a zvyšok je z koncertov na jazzových festivaloch s celou kapelou.

Nasledujúci, teda druhý štúdiový album Solidarity Breaks , ktorý vyšiel už v januári 2011 absolútne bodoval na nórskych hudobných rebríčkoch. Popularita sa pri tomto albume začala pripisovať umelcovi Bern/hoftovi a nie Jarlemu Bernhoftovi, ako znie jeho oficiálne meno. Odvtedy ho môžeme registrovať na hudobnej scéne ako muzikanta Bernhofta.

Humanoid je nový, rozsiahly album s ktorým prichádza Bernhoft v spojení s kapelou The Fashion Bruises a na trhu sa objavil toto leto. Sľubuje, že svojou muzikálnosťou otvorí dušu nejednému poslucháčovi. Chytí ho za srdce pomocou ľahkých R&B tónov a silným popovým základom. Umelec je presvedčený, že poslucháči neustále reagujú na hmatateľnú väzbu medzi hudobníkom a hudbou, ktorú tvorí. Preto Humanoid, ktorý je založený na emóciách a poctivej hudbe, bez použitia akýchkoľvek počítačov.

Bernhoft & The Fashion Bruises vystúpia naživo 4. februára 2019 v Bratislave, v MMC klube. Vstupenky sú k dispozícii na stránke organizátora koncertu, spoločnosti XL.