Uriah Heep hlásia návrat do Košíc

Koncertná stávka na istotu známa ako Uriah Heep sa po dvanástich rokoch vráti s novým programom do Košíc. V minulom roku sa rozhodli vo svojej premiére úspešne vyskúšať crowd-sourcing. Výsledkom je nový album Living The Dream, ktorý vyšiel pod značkou Frontiers v septembri 2018. Uriah Heep vystúpia v košickom Spoločenskom pavilóne 17. februára 2019 o 19. hodine.

Odchod Trevora Boldera po ťažkej chorobe, Bernieho víťazstvo nad ňou – to boli len nedávno hrozby zániku britského dinosaura Uriah Heep. Nenechali sa zlomiť a aj prostredníctvom ostatných albumov ako Wake The Sleeper či Outsider, alebo skvelým koncertným záznamom z Londýna Live At Koko presvedčivo dokazujú, že majú stále čo povedať a hrajú v excelentnej forme.

Aj napriek zatiahnutej železnej opone Uriáši u nás doslova zľudoveli a to predovšetkým vďaka nesmrteľnej skladbe Lady In Black. Prvopočiatky britských Uriah Heep siahajú do Birminghamu, kde vznikli ešte v roku 1969. Niekedy sa o nich žartom hovorilo ako o The Beach Boys hard rocku, to pre ich melodické pesničky a viachlasé sprievodné vokály. Ich hudba je ale hlavne zhrnutím rôznorodých štýlov ako progressive rock, hard rock, jazz a príležitostne aj country. Skupina stále veľmi aktívne koncertuje po celom svete, no najväčšiu fanúšikovskú základňu okrem domoviny majú najmä na Starom kontinente. Doposiaľ predali viac ako 40 miliónov albumov a ročne odohrajú viac ako 125 koncertov pre zhruba 500 000 fanúšikov.

Na koncerte v Košiciach predstavia nový album Living The Dream a samozrejme aj prierez doterajšou bohatou kariérou. Skupina Uriah Heep v Košiciach vystúpi v zostave Mick BoxBernie Shaw, Phil Lanzon, Russell Gilbrook a Davey Rimmer.