V reedícii vyšiel legendárny platňový debut Karla Gotta

Karel Gott bol prvým spevákom československej populárnej hudby, ktorý mal u nás LP. Album Zpívá Karel Gott bol pre speváka úplne prvým, a ďalších päťdesiatdva rokov ho nasledovalo takmer 300 ďalších titulov vydaných po celom svete. Na tomto albume zaznela aj prvá česká cover verzia Beatles Adresát neznámy so sprievodom TOČR a skupinou Olympic.

Prvý album Zpívá Karel Gott bol zostavený zo singlov a EP platní, v tomto prípade z rokov 1964 – 1965 a dvoch skladieb vydaných po prvýkrát na tomto nosiči.

Dohromady štrnásť skladieb zachytáva speváka v období spolupráce predovšetkým s veľkými orchestrami (Karel Vlach so svojím orchestrom, Tanečný orchester Československého rozhlasu pod vedením Josefa Vobrubu). Jednorázovou výnimkou je pomoc Olympicu s Adresátem neznámym (From Me To You) z repertoáru Beatles, ktorý sa stal prvou českou cover verziou tejto skupiny. Album Zpívá Karel Gott je pestrou mozaikou žánrov: talianska energia Angelina, gospel That Lucky Old Sun, ktorý v úplne inom podaní o rok neskôr vydala Hana Hegerová pod názvom Šťastné slunce. Silný nádych country Ptáčí nářečí vystriedajú filmové melódie Měsíční řeka z filmu Raňajky u Tiffanyho či Maria z West Side Story. Do celku úplne jasne zapadá aj domáca tvorba: semaforsky obrovský hit Oči má sněhem zaváté, Tam, kde šumí proud, Má oči šedé až po pieseň Poušť, kde Karel Gott spieva, že srdce mé je poušť.

Album Zpívá Karel Gott uzatvára pieseň Já už vím (I Believe) s českým textom Eduarda Krečmara – pieseň, ku ktorej sa spevák dodnes rád vracia.

Hudobný publicista Pavel Klusák v booklete špeciálnej edície tohto albumu napísal: Toto je prvý z albumom Karla Gotta, ktoré u nás dodnes vyšli: začiatok príbehu, ktorý sa rozvinul do dvoch veľkých kariér – doma a v nemecky hovoriacich krajinách. Tieto nahrávky majú v niečom inú atmosféru než tie neskoršie, keď opanoval médiá, keď sa stal legendou a stálicou. Z týchto snímok je cítiť drajv talentu, ktorý nemá nič isté a bojuje o vzostup – a zároveň omámene cíti, že sa mu darí. V šťastnom spojenectve s hudbou spieval Karel Gott na prvej platni podľa iných pravidiel ako po väčšinu neskoršej kariéry. Bol to vek nevinnosti československej pop-music. O to sladší, že zase až taký úplne nevinný nebol.

Remasterovaný zvuk, rekonštruovaný obal a dokumentačný sleevnote robí z reedície albumu Karla Gotta, ktorý okrem CD vychádza i na LP platni, atraktívnu pripomienku z polovice šesťdesiatych rokov.