Vandin Valor je slovenská práca so svetovými parametrami

Slovenská speváčka Vanda v týchto dňoch štartuje novú éru svojho hudobného života. Aktuálne trávi väčšinu času v štúdiu, kde nahráva tretí album, ktorý bude zároveň jej prvým CD v španielskom jazyku. Na skladbe s názvom Valor spolupracovali najuznávanejší odborníci na slovenskom hudobnom trhu.

Proces veľkej umeleckej premeny sa začal prerodom zvuku. Vanda stavila na novú spoluprácu s nahrávacím štúdiom Littlebeat. Ocitla sa tak v tvorivom kolektíve, ktorý je podpísaný pod vznikom úspešných albumov Majka Spirita, Celeste Buckingham, či Lucie Bílej. „S Vandou sa pracuje veľmi dobre, pretože je tvárna a nemá problém, upustiť od svojich pôvodných predstáv. To je pre skladateľa vždy veľmi ťažké. Vanda robí veľmi dobre, pretože ak skladateľ lipne na svojej pôvodnej predstave, výsledok je vždy len slabšia kópia demoverzie. To sa v tomto prípade našťastie nedeje a preto vzniká hudba,“ hodnotí spoluprácu Martin Maxo Šrámek.

Prvým výsledkom spomínanej spolupráce je singel Valor, ktorý je markantnou, až žánrovou zmenou Vandinej tvorby. Skladba je prvým singlom z pripravovaného albumu, ktorý vzniká kompletne za dverami štúdia Littlebeat. „Napriek tomu, že som sa rozhodla pre zmenu zvuku a iný tím ľudí, album vnímam veľmi prirodzene ako súčasť vývoja,“ hovorí speváčka.