Veľkolepý návrat Mig 21

Skupina Mig 21, ktorá samu seba označuje za chlapčenskú, tanečnú, spevácku a striptérsku skupinu z Prahy 5 – Smíchova, chystá po siedmich rokoch nový štúdiový album Džus noci. Je to v poradí už piaty album s 12 skladbami, pričom všetky predošlé albumy dosiahli minimálne platinové ocenenie.00

Objavia sa tu aj nové skladby a single, ktoré vznikali v priebehu posledných rokov a kapela ich už hráva na svojich koncertoch, presne ako piesne Svoboda není levná věc, Hurá, Hyjé!, Hej kámo, alebo Těsně vedle sebe, ktoré fanúšikovia poznajú z klipovej alebo streamingovej podoby. Albumovú novinku Džus noci uvedie na trh singel Hádej, co žena žádá.

Štyri piesne sme mali hotové ešte pred pandémiou, ale tých ostatných osem vznikalo v atmosfére, kedy sa nedalo koncertovať a neboli sme si istí, či sa nám tím okolo kapely nerozuteká za istejším zárobkom. V čase, kedy sa človek prebudil a vedel, že jediné, čo ho drží nad vodou je to, že má rozrobenú pesničku, lebo keby nemal, tak sa asi uchľastá k smrti, popisuje vznik albumu Jiří Macháček.

To, že Džus noci je pestrofarebný album, potvrdzuje aj množstvo hostí, na čele s Erikou Stárkovou, Marthou Issovou, Matějom Ruppertom a Radkom Škarohlídom. Autorom textov je herec, spevák a frontman skupiny Jiří Macháček a hudbu zložil Tomáš Polák, ktorý k pripravovanej novinke dodáva: Chcelo to preniknúť do hĺbky a pritom zostať na povrchu, a potom potvrdiť a pretvoriť plytkosť hudobného diela v pôsobivý diadém kaskády nôt. Také to tušenie opravdivosti, ktoré v skutočnosti malo jediný cieľ – nezblázniť sa z toľkého voľného času, ktorý sa nám v januári 2020 naskytol.