Vianoce #20: Dieťa v nás

RTVS si aj na tohtoročné vianočné obdobie pripravila pre poslucháčov a divákov nádhernú vianočnú melódiu. Pokračuje tak v tradícii vianočných nahrávok Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu so slovenskými interpretmi. Novinku s názvom Dieťa v nás naspieval Peter Cmorik.

Umelecké zoskupenie v zložení Peter Cmorik, František Griglák, Peter Uherčík a Daniel Hevier v spolupráci s RTVS, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu, pod taktovkou Adriana Kokoša dokončili nahrávku vianočnej piesne Dieťa v nás koncom novembra. Pieseň trpezlivo čakala na svoje dokončenie a spolu s autormi sa aj dočkala finálnej podoby. S piesňou Dieťa v nás som oslovil Petra Cmorika, ktorý na túto myšlienku prikývol a spoločne s Ferom Griglákom sa zhodli, že text by mal napísať Daniel Hevier, ktorý s nápadom taktiež súhlasil, povedal o skladbe spoluautor hudby Peter Uherčík.

Vždy, keď sa dá nahrávať s orchestrom, som veľmi šťastný a Dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu tomu dal krásnu vianočnú farbu. Dúfam, že sa poslucháčom pieseň bude páčiť, nám sa páči veľmi, povedal Peter Cmorik.