Vianoce #20: Spi Isuse, spi

Spi Ježiško, spi spieva speváčka a skladateľka Janais v rovnomennej rusínskej vianočnej piesni. Uspávanku pre Ježiška nahrala v spolupráci so ženskou speváckou skupinou Milpošanka v štúdiu Randyho Gnepu. Na finálnej podobe piesne pracovalo v štúdiu 20 ľudí, z toho 16 žien.

Túto pieseň som spoznala vďaka ženskému speváckemu zboru Milpošanka a o to viac sa teším, že sme sa s dievčatami stretli v štúdiu a nahrali ju spoločne. Aj vďaka ich nádherným vokálom mám z piesne zimomriavky zakaždým, keď ju počujem. Pieseň sme nahrávali ešte v lete a teplota v štúdiu bola saharská, smeje sa Janais.

Každá z troch lokácii, kde sme klip nakrúcali, na nás pri natáčaní pôsobila iným dojmom. Tmavý technický priestor ateliéru bol v úplnom kontraste s krásou svetlého gotického kostola. No najviac na nás zapôsobila opäť príroda. Cez svitanie, deň aj šero jedného hmlistého dňa klip rozpovedá príbeh istého človeka. Cieľom videoklipu je prinútiť diváka zastaviť sa, hlbšie sa zamyslieť nad svojimi motiváciami. Každý jeden krok, obzretie, aj výraz tváre má v klipe svoj význam a udržuje diváka v napätí až do konca, nadchýňa sa Janais.