Vianoce Filipa Jančíka

Na najkrajšie obdobie roka sa už niekoľko týždňov usilovne pripravujú umelci z rôznych kútov sveta. Výnimkou nie je ani slovenský huslista Filip Jančík, ktorý si pre fanúšikov pripravil krásny hudobný darček.

Filipa Jančíka netreba verejnosti extra predstavovať. O svojom talente v minulosti presvedčil aj divákov ďaleko za hranicami Slovenska. Miestom jeho koncertovania sa stali prestížne sály Európy či arabského sveta. Huslista sa môže pochváliť dvojnásobným pozvaním do Kuvajtského národného divadla, vystúpením v Dánskom národnom rozhlase, ako aj koncertovaním s hviezdnou Avril Lavigne v rámci otváracieho ceremoniálu Špeciálnych olympijských hier.

Vianočné koncerty sú pre mňa príjemným spestrením môjho tradičného repertoáru. Je to milá zmena z môjho celoročného stereotypu, avšak o to viac si tieto vystúpenia po náročnej i dlhej príprave užívam. Teší ma, že moja ponuka vianočných koncertov každý rok stúpa a spolu s mojím tímom máme možnosť priniesť náš malý hudobný kúsok Vianoc medzi ľudí po celom Slovensku, netají radosť z nadchádzajúcich týždňov Filip Jančík.

Návštevníkov koncertov čaká nový repertoár, kde svoje miesto nájdu i znelky československých filmov aj rozprávok, ktoré diváci milujú už celé desaťročia. Nebude chýbať ani špeciálny aranžmán z filmu Perinbaba, Pyšná princezná či Tri oriešky pre Popolušku. Nebudú však chýbať ani melódie zo svetových blockbusterov, ktoré už dlho nadchýňajú jeho poslucháčov.

Napriek tomu, že odohrám i piesne, ktoré sú z mojich šou dobre známe, vždy do nich pridávam aj čosi nové, o čo sa chcem s ľuďmi podeliť, uzatvára huslista, ktorý sa po vianočnej šnúre plánuje ihneď vrhnúť do nových projektov.

Vianoce Filipa Jančíka:
01.12. Piešťany
02.12. Trnava
04.12. Ružomberok
05.12. Nové Zámky
06.12. Nitra
09.12. Martin
10.12. Spišská Nová Ves
11.12. Košice
14.12. Poprad
15.12. Prešov
16.12. Lučenec
17.12. Žilina
18.12. Zvolen
19.12. Trenčín
20.12. Skalica
28.12. Bratislava