Vianoce s Veronikou Rabada

Napriek v poslednom období veľmi aktívnemu životu stihla Veronika Rabada so svojou dcérou Veronikou a jej kolegom z košického Konzervatória, Tomášom Labancom a jeho dcérou Alžbetkou pripraviť a nahrať vianočnú skladbu Vianočná koleda. Text skladby napísal známy slovenský textár, spisovateľ a skladateľ Alojz Čobej, hudbu skomponoval Pavol Janíček.

Pán Janíček bol v roku 2018 na našom koncerte Koleda s Veronikou Rabada v Banskej Bystrici a o pár dní potom mi poslal túto nádhernú skladbu. My sme sa k nej dostali až teraz a verím že sa mu aj v úprave môjho kolegu z konzervatoria Tomáša Labanca bude páčiť. Hlavú úlohu majú v pesničke moja dcéra Veronika a Tomášova Alžbetka. Ja som tam len ako taká na všetko dohliadajúca mama, teší sa z vianočnej novinky Veronika Rabada.

Počas nakrúcania klipu sa nám stalo množstvo vecí, ktoré by asi mnohých odradili, ale my sme to nevzdali a sme radi, že sa nakoniec všetko podarilo dokončiť. Pokazené auto, dážď, zima, hmla, zvieratká, ktoré nespolupracovali, to všetko sa zmestilo do jedného dňa, presnejšie povedané do niekoľkých hodín. Napriek tomu sme to všetko prekonali a zvládli dokončiť klip, ktorý si teraz všetci môžu pozrieť, povedala o nakrúcaní klipu speváčka.

Veronika práve cestuje po Slovensku so sériou vianočných koncertov Koleda s Veronikou Rabada. V programe zaznejú skladby z rovnomenného albumu a aj ďalšie skladby s nespútanou energiou a dynamikou, ktoré sú pre jej hudbu príznačné. Dnes (16. decembra) jej vystúpenie ešte stihnete v Podhájskej, neďaleko Nových Zámkov, zajtra (17. decembra) ju čaká dvojkoncert v Novom Meste nad Váhom a v Dubnici nad Váhom a napokon si ju 19. decembra vypočujú poslucháči v Sabinove.