Vitajte vo svete Dvoch sĺnk

Aneta Langerová víta svojich fanúšikov v nekonečnom vnútornom priestore, kde je snívanie dovolené. Stačí sa na chvíľu stíšiť a zastaviť. Stať sa tým, kto pozoruje. To všetko môžete vyskúšať na mimoriadne očakávanom albume Dvě slunce, na ktorom sa speváčka a autorka stala pozorovateľom nových príbehov. Jej fanúšikov, ktorí sa ďalšieho štúdiového albumu nemôžu dočkať, iste poteší, že vyjde symbolicky 26. novembra, na Anetine narodeniny.

Nasledovať ikonickú speváčku do sveta Dvoch sĺnk znamená započúvať sa do tónov hudobného časopriestoru duše. Vnímavý pozorovateľ v každom z nás sa môže vydať na cestu fantázie a stretnúť sa s odvážnymi alkami, vedomým stromom, príbehmi Márie, Bieleho Dňa či Antonína. Spoločne sa vyšplháme na vysokú horu, odkiaľ na oblohe uvidíme obrazy snov túžiaceho netopiera, boj veterných mlynov, búrku v pohároch vody, ale tiež tkanivá lesov a divokých riek. Niektorí z nás snáď pocítia závrat z toho, aké krásne je byť milovaný, z pokorného vtáčieho tanca alebo z pocitu, že život v absolútnom mieri máme na dosah.

Radosť z tvorby Anety Langerovej pokračuje na albume Dvě slunce trinástimi piesňami, tie opäť vznikali v blízkej spolupráci s klaviristom, spoluautorom a producentom nového albumu Jakubom Zitkom. Jednou piesňou prispela Dorota Barová, ktorá zhudobnila text Tomáša Tajchnera.

Neviem snáď ani opísať, aká som šťastná, keď môžem tvoriť. Začala sa nová etapa môjho života. Dvě slunce vznikali v našich hlavách, srdciach, myšlienkach a predstavách. V spoločnom priestore, ktorý sme postupne napĺňali ďalšími príbehmi, ktoré sa chceli narodiť. Každý z nich má svoju atmosféru. Tá vás trebárs zavedie bližšie k tíšine vlastnej duše. Tak ako mňa. Verím, že vám nové piesne budú dobrými spoločníkmi,  hovorí Aneta Langerová. 

Všetci sme raz boli dieťaťom narodeným z lásky dvoch zlatých sĺnk. Tých žiarivých istôt, ktorých jedinečnosť zapadla v samozrejmej každodennosti. Slnko dávajúce život je vševidiacim pozorovateľom. I keď ho nevidíme, tušíme, že tam niekde je. Usmieva sa na nás a dáva nám možnosť začať odznova. A ak by nastali časy, kedy sa ľudia nemôžu vídať alebo hýbať, slnko nedovolí, aby sa zo sveta vytratila láska. Všetkých bude iste zaujímať, kde sa vzali dve slnká. Jakub Zitko prezrádza: Celým albumom sa ako niť tiahne téma dualít symbolizovaných motívom dvoch sĺnk, ktoré zastupujú minulosť a budúcnosť, vnútorný a vonkajší svet a tiež schopnosť odvážneho rozhodnutia a vstupu z detstva do dospelosti. Dvě slunce sú ako rodičia, ktorí láskyplne dohliadajú na príbeh každého z nás.