Spojila hudbu s módou

Slovenská speváčka Frederika Jobková predstavuje svoju hudobnú novinku Voices In My Head. Speváčka sa počas svojej tvorby na pripravovanom albume rozhodla kreatívne prepojiť dva svoje koníčky, hudbu a módu do jedného celku a výsledkom sú skladby, ktoré majú svoj na mieru šitý outfit.

S týmto zaujímavým prepojením začala Frederika už v predchádzajúcich skladbách, v piesni Petrus, ktorá vyšla v spolupráci s Majkom Spiritom alebo v minuloročnom singli Anjel, pričom v oboch skladbách použila vo videoklipoch outfity od módnej dizajnérky Ivany Zuskárovej.

Pieseň som napísala v anglickom jazyku a to aj z toho dôvodu, že moje vízie sú posúvať tvorbu aj do zahraničia. V celej skladbe spievam o hlasoch v mojej hlave a tvárach ľudí. Prioritne z toho dôvodu, že dnešný svet dokáže mať veľa verzií tvárí a pohľadov, občas nie úprimných ľudí. Nezameriavam sa na nič konkrétne, skôr na to, že aj keď nie vždy je všetko ružové, nemusí to hneď znamenať koniec. A práve to som sa snažila vyjadriť v klipe tejto skladby, opisuje speváčka tvorivý proces.

So šikovným tímom, na čele s Miškom Nemtudom, sme z môjho pohľadu vytvorili pekný príbeh. Nezameriavali sme sa úplne na scenár, skôr sme náš dôraz kládli na pocity. Spolu s Teréziou,  mojou kamarátkou, sme v klipe vytvorili silné kamarátske puto a spoločne si užívali každý moment. Hlavným odkazom a myšlienkou tejto skladby je, že aj napriek nepriaznivým situáciám a nie vždy dokonalým vzťahom sa vždy nájde dôvod na lásku a smiech. A môže to byť s kýmkoľvek, hovorí o odvážnom počine speváčka, ktorá svoj nový videoklip nakrúcala vo Viedni.

Frederika sa okrem spevu a hudobnej tvorby venuje aj móde, pracuje ako módna poradkyňa a modelka a práve to ju viedlo k prepojeniu hudby s módou. Spoločne s dizajnérkou Ivanou Zuskárovou spojili umelecké sily a tvoria dámsku módu.

Andrea Turčina, All About Music, s. r. o.