Voskovec a Werich s úctou Ondřeja Rumla

Český spevák, hudobník a herec Ondřej Ruml vydal záznam koncertu s piesňami Ježka, Voskovca a Wericha, v ktorom ho doprevádzajú Jihočeská filharmónia pod vedením Jana Kučeru a Matej Benko Quintet. Album nazval tak isto ako obľúbený program, ktorý majú uvedení umelci v repertoári už štvrtú sezónu – Jdeme na Ježka. Za štúdiové spracovanie piesní Ježka, Voskovca a Wericha na svojom druhom albume získal Ondřej Ruml uznanie a Zlatú platňu. Odborná kritika i samotní poslucháči ocenili citlivý a zároveň osobitý prístup k úpravám piesní, ktoré mnohí považujú za nedotknuteľné.

V prípade koncertného programu Jdeme na Ježka sa RumlBenko spojili so symfonickým telesom, ktoré sa nebojí aj iných žánrov. Ondřej Ruml spomína, že spolupráca bola veľkým zážitkom. Vždy sme naladení na rovnakú vlnu, pochvaľuje si. Spoluprácu si pochvaľoval i riaditeľ filharmónie Otakar Svoboda.

Piesne prvorepublikových velikánov na albume Jdeme na Ježka doplňuje skladba NebeRumlovho albumu Nahubu. Spevák, hudobník a herec Ondřej Ruml patrí k istotám českej hudobnej scény. Zaujal už svojim debutom, odvážnym albumom Proměna. Za svoj druhý album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) získal Zlatú platňu. Nasledovali a cappella album Nahubu a unikátny Zapomenutý příběh.