Všetko je možné, Beatles predstavili poslednú pieseň s hlasom nebohého Lennona

Aj mnoho rokov potom, čo sa nezabudnuteľní The Beatles rozpadli, dočkali sme sa od nich novej hudby. Tentokrát ale už naozaj naposledy. Najnovší singel Now And Then napísal a naspieval John Lennon, svoju stopu na ňom zanechal aj George Harrison a teraz, po dlhých 40 rokoch, ju dokončili Paul McCartney a Ringo Starr.

Pieseň Now And Then pôvodne vznikla už v 70-tych rokoch, kedy John Lennon nahral hrubé demo len za vlastného sprievodu na klavíri. Po spevákovej smrti sa ostatní členovia kapely pokúsili pieseň dokončiť, vtedajšia technika ale nedovoľovala hudobníkom spracovať Lennonov spev v požadovanej kvalite.

Tím expertov, ktorý pracoval pod vedením režiséra Petera Jacksona na úspešnom dokumente The Beatles: Get Back, dokázal minulý rok spev dostatočne oddeliť od klavíra a dal tak možnosť Paulovi McCartneymuRingo Starrovi dokončiť singel do podoby, v akej ju môžeme teraz počuť. Krátky dokument o náročnej ceste za vydaním Now And Then možno už teraz vzhliadnuť na YouTube.

Budúci týždeň, v piatok 10. novembra, príde do predaja kolekcia piesní z rokov 1961-1966 nazvaná ako The Red Album na CD aj vinyloch. Podobná kolekcia, avšak z rokov 1967-1970, dostala názov The Blue Album. Na oboch nájdete tie najväčšie hity a niekoľko úplne novo pridaných skladieb. Všetky piesne sú na fyzických nosičoch mixované v stereu, v digitálnej verzii dokonca aj ako Dolby Atmos. Na špeciálnych singlových vinyloch vychádza Now And Then po boku debutového tracku Love Me Do.