Všetky albumy Elánu už aj digitálne

Zdroj foto: elan.sk

Legendárna česko-slovenská skupina Elán sa konečne dočkala sprístupnenia celého svojho katalógu na digitálnych službách. Všetky ich slávne albumy, vrátane tých, ktoré už dlhší čas nie sú na trhu na CD, sa objavili na downloadovacích a streamovacích službách.

Hity Elánu sú nadčasové a tak si v dnešnej dobe zaslúžia byť šírené súčasnými modernými prostriedkami. Fanúšikovia Elánu tak budú mať konečne neobmedzený prístup k celej tvorbe skupiny vrátane albumov z ich najslávnejšieho obdobia – Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny, Detektívka, Nebezpečný náklad, Rabaka, Netvor z čiernej hviezdy Q7A a tak ďalej.

Konečne! Keď na Vianoce 2015 sprístupnili Beatles svoj katalóg online bola z toho hlavná svetová hudobná udalosť tých dní a definitívne potvrdenie významu digitálnej distribúcie hudby. Podobnú pečiatku v česko-slovenskom hudobnom priestore jej dnes dáva skupina Elán. Je svojím spôsobom symbolické, že do digitálneho sveta sa najúspešnejšia (česko)slovenská skupina všetkých čias dostáva v 50. roku svojej existencie. Budú si ju môcť vo svojich počítačoch, tabletoch a smartfónoch v najvyššej možnej kvalite nielen pripomenúť a kdekoľvek počúvať pamätníci z vinylových, kazetových, či cédečkových čias, ale dostanú sa k nej aj stále nové generácie, ktoré spôsobom sebe vlastným objavujú hudbu svojich (pra)rodičov. A nepochybujem, že sa Elán ani v celosvetovom konkurenčnom prostredí streamovacích služieb nestratí, okomentoval udalosť hudobný publicista Juraj Čurný.