Vyprala po Amerike a už balí do Paríža

Slovenská speváčka Karin Ann zažíva obzvlášť rušný pracovný záver roka. Po výnimočnom jesennom projekte,  2-dielnom krátkom filme, ktorý tvoril videoklipy k jej dvom predošlým singlom, vydáva v týchto dňoch lyric video a novú skladbu s názvom put me back together. Okrem toho v uplynulých dňoch absolvovala svoj koncertný debut v zámorí – v Los Angeles a v New Yorku. Aby toho nebolo málo, jej videoklip a stranger with my face si najnovšie pripísal dva nové úspechy na medzinárodných filmových festivaloch.

Nový singel put me back together okamžite po vydaní zabodoval v mnohých dôležitých playlistoch, vrátane globálneho Glow s vyše miliónom poslucháčov, najväčšieho nemeckého playlistu Indie hudby Indie Brandneu či českého New Music Friday CZ/SK. Karin Ann predstavila novinku naživo na svojich prvých dvoch samostatných koncertoch v USA – v zaplnených kluboch Bardot v Hollywoode a Apotheke v New Yorku.

Skladba put me back together je jednou z mojich najobľúbenejších piesní, ktoré som kedy napísala. Je krásna, i keď má smutný podtón, opisovala Karin Ann na pódiu v New Yorku, kde ju sprevádzala jej nová kapela, v ktorej hrajú i obaja jej mladí producenti William Graefe a Benjamin Lazar Davis.

Tento song som vytvorila ako priestor pre jeden špecifický príbeh, ktorý som chcela vyrozprávať. Je to príbeh o tom, ako láska k niekomu môže vnútorne zmeniť našu osobnosť až natoľko, že sme ochotní urobiť pre daného človeka čokoľvek, dokonca i vtedy, ak naše city nie sú opätované, pretože nám na tom tak veľmi záleží, dodala speváčka smerom k publiku, v ktorom jej tlieskali poslucháči, hudobní novinári a odborníci z hudobného priemyslu, medzi nimi napríklad držiteľ Grammy, producent Chris Lord-Alge či gitarista Davida Bowieho Mark Plati.

Posledný tohtoročný koncert Karin Ann odohrá 9. decembra v klube Supersonic v Paríži, kde sa tento rok na jeseň predstavila ako predskokanka v rámci turné s britskou umelkyňou Paris Paloma.

Zatiaľ čo úspešná Slovenka aktuálne predstavuje singlovú novinku put me back together, na medzinárodných filmových festivaloch medzitým zbiera nové cenné sošky do zbierky predošlý videoklip a stranger with my face. Videoklip zvíťazil v októbri vo svetovej konkurencii v kategórii Best Music Video na americkom festivale krátkych filmov Top Shorts. Ten patrí už 10 rokov medzi uznávané medzinárodné filmové festivaly. Ponúka priestor veľkej škále žánrov a kategórií a je obľúbenou platformou pre nádejné talenty a objavy svetovej kinematografie.

Videoklip vzápätí zvíťazil v novembri v kategórii Best Music Video na New York Tri-State Film Festivale. Ide o americký filmový festival, ktorý globálne zviditeľňuje filmárske a herecké talenty z celého sveta s dôrazom na nezávislú filmovú tvorbu prinášajúcu dôležité sociálne, politické, či psychologické témy.

Víťazný videoklip mal premiéru prvý diel 2-dielneho krátkeho filmu z prostredia Hollywoodu 50. rokov, ktorý bol ťažiskovým projektom Karin Ann počas tohtoročnej jesene. Jeho druhým dielom a záverom filmu bol videoklip favorite star. Hlavné úlohy po boku Karin Ann stvárnili americkí herci Ashley Moore a Gus Kenworthy. Zaujímavý audiovizuálny počin zaznamenal pozitívne reakcie zo strany publika i médií, ktoré ocenili jeho kvalitu, ambiciózne spracovanie, réžiu a výpravu.