Xindl X zahrá v Bratislave nové songy i staré fláky

Xindl X (Foto: Dalibor Konopáč)

Nové songy s kapelou & Staré fláky s gitarou je názov turné, na ktoré už za pár dní vyráža obľúbená ikona českej hudby – Xindl X, ktorého pesničky sú populárne i na Slovensku. Devízou populárneho muzikanta sú slovné hračky, ktoré dominujú v jeho piesňach a ktorých prostredníctvom dokáže veľmi trefne glosovať rôzne situácie.

Na Slovensku zahrá dva koncerty. Až dvakrát, konkrétne 5. a 6. apríla vystúpi v bratislavskom Atelieri Babylon, o deň neskôr sa predstaví v Novom Meste nad Váhom. Vstupenky na takmer vypredané koncerty sú k dispozícii v sieti Ticketportal. Hosťom programu bude Petr Lüftner, ktorý sa predstaví so samostatným koncertným setom, ale tiež speváčka Mirka Miškechová, ktorá si so Xindlom X zaspieva spoločný hit Cudzinka v tvojej zemi. Spevák doplní koncertný program známymi skladbami, piesňami z novinkového albumu Kvadratura záchranného kruhu a tiež piesňami, ktoré na koncertoch už dlho nehral.

Spevák sa aktuálne raduje aj z faktu, že počet vzhliadnutí jeho videoklipov na youtube prekročil hranicu 120 miliónov. Aj na tomto poli spevák práve finišuje s najnovším videoklipom k titulnej piesni svojho nového albumu.