Yael ako symbol protikladu

Slovenskí producenti Martin Maxo Šrámek, Matej Mikloš a Adrián Líška, ktorí produkujú pod značkou DvaTri TriDva opäť ponúkajú zaujímavý počin z pripravovaného albumu. Naposledy to bola tanečná Lonely od Ronnie a Dominiky Mirgovej a keďže koncept dvatritridva je symbolom dvoch protikladov, tentokrát uvádzajú skladbu, ktorá je alternatívou k rádiovému popu. Rovnaký je k tomu aj klipový koncept.

Talentovaný spevák a herec Matúš Kolárovský alias Yael prichádza s novinkou Sahyb. Klip k skladbe je prvým dielom Yaelovho príbehu, jeho čiernou časťou, v ktorej sa dozvieme, čo všetko predchádzalo katarznému momentu v druhom diele.

Oba klipy mal pod režijnou taktovkou Martina Mika, ktorý vysvetľuje: V klipe som sa rozhodol znázorniť spútaného Yaela reťazami, reťaz symbolizuje démonov, ktorí ho v živote zväzovali a znázorňuje segmenty života, ktoré nemal vyriešené – predovšetkým toxická láska voči žene. Počas klipu sa postupne každá z reťazí uvoľní a Yael nakoniec ostane slobodný. Pokračovanie a vyvrcholenie nastane v ďalšom videoklipe.

Sahyb je druhá skladba, ktorú som ako Yael nahral s produkčnou partičkou dvatritridva. Naozaj som nečakal, že ma oslovia ľudia z takého dobrého štúdia. Chalani mi pomohli s melodickými linkami a začali skladať hudbu od základu a bolo to pre mňa úplne nové. Táto pesnička sa prejavom viac podobá tomu Yaelovi, ktorý bol na začiatku, no myslím si, že to nie je vôbec na škodu veci, teší sa z novinky spevák.

S Matúšom sme sa tentoraz pokúsili opustiť mainstream a trochu ho zašpiniť.  Páčila sa nám predstava Tribalového beatu s pop trapovými vokálmi. Matúš nás veľmi zaujal hlavne kvôli svojej práci s textom a slovenčinou. S ňou dokáže pracovať ako máloktorý interpret na slovenskej scéne, dopĺňajú svorne všetci traja producenti.