Z Východnej dievčatá

Kapela Dora vdýchla život ďalšej ľudovej piesni so svojím klasickým rockovým vkladom, no tentoraz aj s popovým šmrncom. Príjemná novinka s mäkším aranžmánom dotvára ich folkrockový album 3.00 hrmených, ktorej vizuál ponechali v prírodnom tóne, odkazujúc na prirodzenú krásu.

Pri aranžovaní skladby som sa snažil po zvukovej stránke využiť celý potenciál akustickej gitary. Skladba sa trošku vymyká nášmu štýlu, ale zapasovala ideálne do celého konceptu a myslím, že ľudia na ňu na koncertoch reagovali veľmi pozitívne. Samozrejme, v skladbe sa nachádzajú aj bicie, basa a klavír, s úsmevom prezrádza gitarista kapely Tibor Seidl.

Je to o prirodzenej kráse ženy. Možno si text vyložili trošku aj podľa seba, a to sme sa snažili ukázať v klipe. Nesnažili sme sa tam dať nejaký potôčik či dievčatá, ale vybrali sme si jedno dievča, ktoré je nenamaľované, prirodzené, možno aj tajomné a užíva si krásnu čistú prírodu. No zrazu jej napadne, že sa skúsi upraviť, namaľovať. Chvíľu sa jej to páči, no po chvíľke si uvedomí, že to nie je ona, že sa najlepšie cíti taká, aká je, ozrejmuje Tibor Seidl, aby sa ľudia nebáli byť sami sebou, byť prirodzení, pretože to je to najkrajšie.