Za dobrou muzikou do Brna

Séria koncertov, ktorá už po sedemnástykrát pod hlavičkou festivalu Groove Brno naplní funky muzikou nielen juhomoravskú metropolu, ale v rámci výjazdných koncertov aj Prahu, začala. K už skôr ohlásenej francúzskej senzácii Electro Deluxe teraz pribúdajú Fun Lovin‘ Criminals a najvýraznejšia jazz-funková formácia z Islandu – Mezzoforte.

Na oboch českých koncertoch, v Brne (23.10., Sono) a v Prahe (24.10., Lucerna Music Bar), sa k Electro Deluxe pripojí v tuzemsku neprehliadnuteľný B-Side Band a divákom tak ponúkne kompletný zážitok, ktorý doteraz nemali na domácich javiskách možnosť ochutnať.

Nákazlivá zmes cinematického hip-hopu, rock’n’rollu, blues-jazzu a latin-súlu v podaní Fun Lovin‘ Criminals prichádza do Brna 10. októbra 2024 a sľubuje dravú show, ktorá za seba hladko naskladá rapové bangery aj piesne o láske.

Fun Lovin‘ Criminals a Mezzoforte, spoločne s už skôr oznámenými Electro Deluxe rozširujú dlhý rad hviezdnych mien funky a jazzu, ktoré festival Groove Brno už do roku 2007 priváža do Českej republiky. Ďalšie mená budú usporiadatelia odhaľovať postupne.

Lucie Karafiátová / BujoArt