Začal sa rok Drakov

Dan Reynolds (Imagine Dragons) / Foto: telegraph.co.uk / Danny Lawson PA WIRE

Americká štvorica Imagine Dragons dnes skoro ráno nášho času odštartovala v americkom Phoenixe s napätím očakávané Evolve World Tour. Pre ich fanúšikov sa tak nepochybne začal rok Drakov. Kapela do novembra obchádza Severnú Ameriku, následne sa od februára predstaví v Európe, v marci si odskočí do Južnej Ameriky, aby sa v apríli vrátila späť do Európy.

Na starom kontinente má naplánovaných 23 koncertov. Partia fenomenálnych hudobníkov oznámila, že budú pribúdať ďalšie termíny, nešpecifikovali však, či to budú termíny európske. Slovenskí fanúšikovia ich na Slovensku neuvidia. Najbližšie k Imagine Dragons budú mať vo Viedni v nedeľu 15. apríla 2018.

Pražský koncert, ktorý Draci odohrajú deň po viedenskom predstavení, je už vypredaný. Udialo sa to hodinu po spustení predaja a bol to najrýchlejšie vypredaný koncert Evolve World Tour. O lístky je však obrovský záujem na všetkých zastávkach. Vstupenky na státie a najlepšie miesta na sedenie sú vypredané už takmer vo všetkých európskych mestách.

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorým sa ušli a nechcete sa pripraviť o prekvapenie, čo si vypočujete na koncerte Drakov, tak ďalej nečítajte. Prinášame totiž setlist phoenixského koncertu:

HLAVNÁ SCÉNA:

I Don´t Know Why
It´s Time
Gold
Whatever It Takes
I´ll Make It Up To You
Mouth Of The River
Demons
Yesterday
Start Over
Rise Up
Dancing In The Dark

2 SCÉNA:
Second Chances
It Comes Bact To You
Bleeding Out
Dream

HLAVNÁ SCÉNA:
Thunder
On Top Of The World
I Bet My Live
Radioactive

PRÍDAVOK:
Believer
Walking The Wire

Samozrejme, ako je to v prípade Imagine Dragons zvykom, setlist nie je pevný a štvorica ho s radosťou obmieňa podľa nálady, reakcií publika, či miesta v ktorom vystupujú. Základná kostra sa však moc meniť nebude. Na prvom koncerte Evolve World Tour zaznel celý aktuálny album, plus 11 ďalších piesní. Podľa dostupných informácií kapela počas show vystúpila na dvoch scénach.

Pavol Božík