Zelená pošta sa roznáša opäť v máji

Po veľkom úspechu a vypredaných koncertoch po celom Slovensku sa Pavol Hammel a Zelená pošta vracia. V máji si legendárne skladby autorskej dvojice Marián Varga – Pavol Hammel budú môcť fanúšikovia užiť v Košiciach (24. mája) a v Bratislave (25. mája).

Minulý rok uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Tento projekt je označovaný ako jeden z najlepších albumov slovenskej hudby. Kvalitu skladieb potvrdili aj minuloročné koncerty, kde kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav Slnko Šarišský, Peter PreložníkPavol Hammel koncertovala s veľkým úspechom a nekončiacim potleskom pred vypredanými hľadiskami po celom Slovensku.

Minuloročné koncerty pod názvom Zelená pošta mali mimoriadny ohlas na Slovensku a hneď  začal byť o ne záujem aj v Česku. Predsa len naša platňa spred 50 rokov bola v bývalom Československu hudobným fenoménom po skladateľskej a interpretačnej  stránke. Veď mená, žiaľ dnes už zosnulých hudobníkov ako Marián Varga, Fedor Frešo a gitarista Radim Hladík boli toho zárukou, prezradil ku koncertom Pavol Hammel. Keďže organizovať členov  súčasnej skupiny, je vzhľadom na ich vyťaženosť v rôznych projektoch, časovo náročné, rozhodli sme sa okrem koncertov v Prahe a v Brne, pridať  koncerty ešte raz v Bratislave a Košiciach. No a potom sa uvidí, či zvládneme ešte tieto koncerty s týmto programom aj o ďalších 10 rokov, keď bude 60 rokov od vydania tejto platne Zelená pošta, dodal s úsmevom Pavol Hammel.

Koncertný program turné Zelená pošta tvorí najmä desať skladieb tohto výnimočného albumu – medzi nimi napríklad Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín.  Dvojhodinové vystúpenie je doplnené o ďalšie skladby ako Zvoňte zvonky, Labutie piesne, Pieseň z kolovrátku, ale aj o skladby Collegium MusicumMikrokozmosHommage á J. S. Bach.