Meditácia a relax s klasickou hudbou

Vydavateľstvo Supraphon vydalo album Meditace & relaxace s klasickou hudbou, ktorý je špeciálnou kolekciou najkrajších skladieb svetových klasických autorov. Na CD sa fanúšikovia klasiky môžu započúvať napríklad do Koncertu pre gitaru, sláčiky a basso continuo Antonia Vivaldiho, Koncertu pre flautu, fagot, sláčiky a čembalo Wolfganga Amadea Mozarta alebo do Koncertu pre dvoje husle a sláčikový orchester Johanna Sebastiana Bacha.

Na albume sa nachádzajú tiež diela Julesa Masseneta, Antonína Dvořáka, Ludwiga van Beethovena, Georga Philipa Telemanna a Georga Friedricha Händela. Vždy v majstrovských interpretáciach gitaristu Lubomíra Brabce, huslistu Pavla Šporcla, violončelistu Jířiho Bártu, klaviristu Jana Simona, Pražského komorního orchestra, Českej filharmónie, Symfonického orchestra hl. m. Prahy FOK, Pražskej komornej filharmónie a v podaní mnohých ďalších špičkových umelcov a orchestrov.

Producent Supraphonu Alan Piskač na margo albumu hovorí: Vedci už klinicky potvrdili, že počúvanie klasickej hudby zvyšuje priestorovú orientáciu a stimuluje činnosť mozgu, pôsobí proti poruchám spánku a upokojuje. Účinkuje pozitívne bez ohľadu na to, či ju prevádzkujeme aktívne, alebo ju len prijímame ako poslucháči. Hudba je tými najkrajšími dverami k uvoľneniu. Počúvanie klasickej hudby môže byť príjemnou cestou k meditácii a relaxácii.

Album Meditace & relaxace s klasickou hudbou navodí viac než sedemdesiat minút príjemnej atmosféry pre odpočinok, zaspávanie a únik od každodenného stresu. Takto zameraná kompilácia vychádza vo vydavateľstve Supraphon poprvýkrát. Album vychádza za podpory Classic Praha.