Celeste opäť boduje v rebríčku Billboard

V závere minulého roka predstavila speváčka Celeste Buckingham svoj najnovší singel Go Away. Presne tri mesiace po slovenskej premiére sa singel presadil v americkom hudobnom rebríčku Billboard. Skladba je prvým singlom zo speváčkinho piateho štúdiového albumu Bare.

V úvode roka 2018 skladba vstúpila aj do éteru amerických rádií. Podľa najaktuálnejších správ od speváčkinho amerického manažmentu sa v USA singel ujal a v tomto týždni sa stal jednou zo 40tich aktuálne najpridávanejších skladieb do rotácií amerických rádií. Slovenská speváčka vďaka tomu opäť boduje v amerických hitparádach. Konkrétne sa ocitla na 32. priečke rebríčka Billboard TOP 40 Mainstream Most Added Chart. Podarilo sa jej tak zopakovať úspech, ktorý v Amerike v minulosti zožali jej skladby Run Run Run a Crushin´ My Fairytale.

Veľmi sa teším, že sa nám opäť podarilo prebojovať do Billboardu, tentokrát s piesňou Go Away a dúfam, že úspech tejto piesne z nového albumu Bare bude pokračovať aj naďalej. Samej sa mi ťažko verí, že sa to opäť stalo a dúfam, že odteraz budú z Ameriky prichádzať aj ďalšie dobré správy, hovorí na margo svojho najnovšieho úspechu za Veľkou mlákou speváčka, ktorá sa v januári stala čerstvou držiteľkou prestížneho ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii Rock, Pop, Jazz. Okrem toho je aktuálne nominovaná tiež na ocenenie OTO v kategórii Speváčka roka.

Singel a videoklip Go Away je hudobnou manifestáciou troch fáz, ktoré človek prežíva po rozchode. V prvej, nepríjemnej a bolestivej fáze odmieta prijať realitu, že vzťah sa skončil a cíti sa, akoby prichádzal o rozum. Druhá fáza je agresívnou fázou vzdoru a prijatia reality, kedy začína chápať, že vzťah sa naozaj skončil, a hľadá dôvody, prečo. V tejto fáze sa často snaží z rozchodu obviniť toho druhého, keďže vždy je ťažšie priznať si, že ja som ten, kto je na vine. V tretej fáze prichádza zotavenie, návrat k pôvodnej sebavedomej osobnosti, ktorá nie je zlomená z rozchodu. Tri stavy psychiky sú vo videoklipe reprezentované tancom, pohybom, gestami i stylingom.