Ztraceného Vianoce so Zagorovou

Marek Ztracený uzatvára aktuálny rok vo vrcholnej forme ako čerstvý držiteľ ocenenia Český slávik. Zároveň predstavuje novú vianočnú pieseň a videoklip Vánoce jako dřív a ohlasuje Tour De Léto 2022. Vo svojej autorskej novinke sa spojil v duete s legendou českej populárnej hudby Hanou Zagorovou. V texte reflektuje nielen na obľúbenú vianočnú tému, ale i na aktuálne dianie okolo nás.

Táto pieseň je taký malý hudobný pokus o záchranu tohtoročných Vianoc, o ktorých nám teraz tvrdia, že by ani nemuseli byť. Dúfam, že to, o čom v piesni spievame, bude platiť, a Vianoce budú ako kedysi. Verím, že v texte sa nájde väčšina z nás a pieseň urobí radosť, hovorí Marek Ztracený a k spolupráci s Hankou Zagorovou dodáva: Už od svojho koncertu v O2 aréne, na ktorý som Hanku pozval ako hosťa, som si prial mať s ňou spoločnú pesničku. Keď som zložil túto vianočnú, hneď som jej zavolal, či má chuť a silu si ju so mnou zaspievať. Reakcia bola okamžitá a Hanka bola nadšená. Je mi cťou spievať s takou legendárnou speváčkou. Nahrávanie bolo viac než príjemné a mám pocit, že sa to celé veľmi podarilo.

Hana Zagorová k spolupráci poznamenáva: Dostala som prvý darček k Vianociam! Dueto od Mareka Ztraceného, krásnu pesničku Vánoce jako dřív. Myslím, že budete veriť každému slovu, ktoré napísal, pretože idú priamo zo srdca. Ďakujem. Mám ho rada. Svojou účasťou pieseň ozvláštnil Kühnov detský zbor pod vedením Elišky Hrubej Toperczerovej.