Zubná kefka ako symbol vzťahu

Speváčka Annabelle je čerstvou držiteľkou ceny Anděl za Objav roka a predstavuje svoj nový singel Toothbrush, ktorý vznikal na medzinárodnom songwriting campe v spolupráci s nórskou umelkyňou Matildou Gressbergproducentom z Fínska, Leom Jupiterom.

Toothbrush je o trust-issues, o takej tej prehnanej nedôvere v niekoho, do koho sa zamilujeme. Pritom je na ňom všetko správne, možno až príliš, a preto hľadáme ten háčik, priblížila význam intímnej balady speváčka, ktorá v priamom prenose cien Anděl spievala visiac dolu hlavou.

Netradičný názov piesne, ktorý v preklade predstavuje zubnú kefku, má v skutočnosti oveľa hlbší význam. Pre speváčku totiž vyjadruje symbolický začiatok vzťahu. Keď s niekým začínaš vzťah, donesieš si k nemu zubnú kefku a necháš si ju tam. A keď sa rozídete, tak ti potom tá jeho kefka ostane a hodíš ju do koša. V refréne spievam, že to nie je tak, že by som nikdy neverila na navždy, ale až príliš často som si odniekiaľ nosila kefku. Track ale končí vetou, že je to niekto nový a iný, a k nemu si predsa zas tú zubnú kefku donesiem, vysvetľuje speváčka.

O produkciu singlu sa postaral Ondřej Fiedler a.k.a. fiedlerski, s ktorým speváčka už nejakú dobu tvorí pár. Mám strašne rada jeho prístup k hudbe. Toto bola pianová balada a on sa s tým vyhral, zachoval tam emóciu a zároveň pridal niečo osobitné, vraví Annabelle.

Začiatky vzťahu ale nie sú jedinou témou piesne. Dôležitým motívom je aj nedôvera medzi partnermi. Nesú si z predošlých vzťahov veľa obáv, asi ako každý. Veľmi sa to odtlačilo aj do môjho súčasného vzťahu. Pamätám si, že raz môj chalan vstal skôr ako ja a keď som sa zobudila do prázdnej izby, tak mi úplne zovrel žalúdok, akoby ma opustil, spomína na svoju prehnanú reakciu speváčka.