Benkovej Uličnica už aj v češtine

Úspešný román Jany Benkovej Uličnica sa dočkal krátko po slovenskom vydaní aj vydania v Českej republike. Je to príbeh o hľadaní šťastia a slobody…, vysvetľuje autorka. Hlavná hrdinka románu Svetlana sa zahráva s osudom – chce pomstiť smrť svojich milovaných rodičov. Naivne verí v spravodlivosť, ale netuší, s akým rafinovaným súperom sa pustila do zápasu a jej dlho pripravovaná vendeta sa nevydarí tak, ako si naplánovala…

Na úteku pred dôsledkami skončí úplne na dne – v cudzom meste, na ulici… Vyhladovaná a vystrašená napokon prijme miesto striptérky vo viedenskom nočnom klube. Stane sa hviezdou nočného života rakúskej metropoly a myslí si, že konečne našla svoje šťastie… V knihe nájdu čitatelia to, na čo sú odo mňa zvyknutí – úsmev, slnko, iskrivé dialógy, na ktorých sú postavené všetky moje knihy, a klasickú románovú dejovú líniu už tradične „zdobím“ aj nadhľadovým glosovaním aktuálnej slovenskej reality. Verím, že román poteší aj mojich českých čitateľov, doplnila Jana Benková.

Román Uličnice je už 9. knižným titulom Jany Benkovej u našich českých susedov. Chystá však niečo nové aj pre svojich čitateľov doma? Samozrejme, myslím na nich celé dni, píšem dve knihy, ktoré vyjdú na budúci rok. V tomto roku mi tu vyšli tri romány, takže tí, ktorí radi čítajú moje knihy, si majú z čoho vybrať a teší ma, koľko čitateľov mi píše na sociálnu sieť, usmieva sa.

Popritom pracuje aj na politických projektoch. Politika ma fascinuje a zabáva, milujem jej originalitu, nemohla som odmietnuť ponuky, ktoré som dostala. Musela som si preto časovo odsunúť vydanie mojich kníh v ďalších krajinách, pretože by ma tam pri ich štarte k čitateľom potrebovali aj niekoľko mesiacov na reklamnej šnúre, to by som teraz nestíhala. V Česku ide už všetko samo, tam už také starosti nemám. Naopak, s mojím novým vydavateľom v týchto dňoch vyberáme z mojich románov ďalšie dva na preklad. Obidva vyjdú na budúci rok.