Čo sa stane, keď sa zastaví srdce?

Manželský pár Ahndorilcov píšuci pod pseudonymom Lars Kepler

Najnovší príbeh autorského manželského páru píšuceho pod pseudonymom Lars Kepler je z úplne iného súdka než päť príbehov, ktoré od nich poznáme. Tento raz nejde o krimi žáner, neobjavuje sa v ňom ani vyšetrovateľ Joona Linna, jednoducho dvojica Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril prichádza s niečím úplne novým.

Poručíčka švédskej armády Jasmin Pascalová-Andersonová je pri misii NATO v severnom Kosove ťažko ranená. Kým sa v nemocnici preberie z narkózy, na minútu a štyridsať sekúnd jej prestane biť srdce. Po svojom prebudení opisuje tajomné prístavné mesto, ktoré predstavuje prechod medzi životom a smrťou a v ktorom panuje krutý a nespravodlivý systém.

Zážitky z klinickej smrti Jasmin natoľko traumatizujú, že opustí armádu, vráti sa späť do Švédska, kde sa lieči z posttraumatického stresového syndrómu a snaží sa viesť pokojný život. Lenže ten obráti hore nohami dopravná nehoda – a Jasminin syn musí podstúpiť operáciu, pri ktorej je podľa lekárov nutné na okamih mu zastaviť srdce. Jasmin nemôže nič riskovať. Vie, že jej syn sa z druhej strany sám nevráti. Kruté prístavné mesto plné násilia je nebezpečné. A zo všetkého najnebezpečnejšie je ihrisko…