Jane Benkovej vychádza vianočný román

Všade samé zázraky, nová knižka Jany Benkovej, je už jej 44-tá v poradí. V slovenskom jazyku vychádza v pražskom nakladateľstve Naše vojsko, v edícii Naša rodina, už koncom októbra.

Je to môj prvý skutočne vianočný román, nasiaknutý tou očarujúcou sviatočnou atmosférou od prvej kapitoly, pretože hlavní hrdinovia sa náhodne stretnú práve na Štedrý deň. A tam sa udejú tie správne zázraky, lebo sa do seba zamilujú, hovorí Jana Benková a jedným dychom dodáva, že dejovú líniu románu písala podľa skutočného príbehu.

Hlavná hrdinka príbehu Diana toleruje nadštandardný vzťah svojho milovaného Tomáša k bývalej manželke dosť dlhý čas. Stále dúfa, že ho zmení. Že ovplyvní jeho postoj k exmanželke Daniele. A že sa tá nočná mora jedného dňa skončí a ona sa konečne prestane vo vzťahu cítiť ako v trojici. Hoci sa o ňu snaží americký sympaťák Conrad, ona Tomáša verne miluje, verí jeho sľubom a teší sa na Vianoce, keď sa predsa dejú zázraky a oni dvaja oslavujú prvé výročie od romantického zoznámenia.

Takže, ak ste sa zamilovali do muža, ktorý nedokáže ukončiť nadštandardný vzťah s bývalou partnerkou či dokonca manželkou, tak pozor a utekajte od neho čo najďalej! Stále s ňou telefonuje? Vyhovára sa, že ho jeho ex potrebuje? A že si sama neporadí s nákupmi? Že si s ňou večer vyjde von, veď je to len kino či divadlo? Alebo že smrteľne ochorela, preto sa jej on, práve on, bývalý manžel, musí venovať? Dámy, od takého chlapa ruky preč.