Krvavé slzy posvätnej hory

Anahit, dcéra arménskeho imigranta, žije spokojný život po boku milovaného muža. On má dobrú prácu v americkom námorníctve, ona si privyrába ako arménska tlmočníčka a občasná prekladateľka pre políciu v San Diegu. Majú pekný dom, spája ich láska a bežné problémy všetkých mladých manželov.

Až do jedného nedeľného rána, keď sa rozhodnú navštíviť jej starnúceho otca a presvedčiť ho, aby sa k nim presťahoval. Od chvíle, kedy dorazia k jeho domu, všetko, čo poznali, kamsi zmizlo.

Otcova náhla smrť otvorila dvere do minulosti. Temnej a tajomnej. A s ňou prišli otázky. Kým v skutočnosti bol? Prečo ide Anahit odrazu o život? Čo všetko odhalia dlho ukrývané listiny?

Mladá žena postupne nachádza odpovede. Zisťuje, čo sa kedysi odohralo na území Osmanskej ríše. Aj to, prečo je navždy spojená s touto desivou históriou.

Autorka Tatiana Macková sa narodila a žije v Topoľčanoch. Vo svojej tvorbe sa v poslednom období zameriava najmä na históriu. Dostupné historické fakty dosádza do pútavého príbehu a sprístupňuje tak naše dejiny širokej verejnosti. Jej knižná novinka Krvavé slzy posvätnej hory vyšla v slovenskom jazyku v pražskom nakladateľstve Naše vojsko.