Nikdy nie je neskoro zmeniť svoje rozhodnutie

Desať rokov pôsobila v Kanade, kde sa venovala projektom v oblasti zdravia. Po boji s vážnym ochorením vydala na Slovensku svoj debut – knihu Gamblerky. Tento mesiac pridáva ďalší silný príbeh v knihe Sama za seba. Katarína Mayer búra mýtus, že ak raz niečo spravíme, už sa to nedá zmeniť.

Už prvá kniha Kataríny Mayer naznačila, že autorka má cit pre pútavý príbeh. Kniha si pre veľký úspech vyžiadala dotlač a aj to autorku motivovalo k napísaniu druhej knihy. Novinka Sama za seba je romantický príbeh s psychologickým podtónom, v ktorom hlavná hrdinka Lena rieši zložitú životnú cestu. Ocitne sa v trojuholníku medzi manželom a zlodejom, v ktorom si bude musieť vybrať. Tentokrát však bude rozhodovať sama za seba.

Katarína Mayer sa venuje hľadaniu príbehov v ľuďoch a v živote samom, aby ich prostredníctvom mohla nastaviť zrkadlo pochopenia a prijatia životných výziev sebe aj ostatným. Rovnako tak je tomu aj v aktuálnej novinke. Kniha sa venuje téme, o ktorej sa často nepíše a nerozpráva. O manželstve z rozumu, obchodnom vzťahu, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Sama za seba je kniha romantická a je aj napínavá. Dúfam, že prinesie každej žene zážitok z čítania. Potešilo by ma, ak by v nej čitateľky našli silu zmeniť rozhodnutia, ktoré ich držia vo väzení napriek tomu, že zotrvať je ľahšie alebo pohodlnejšie, hovorí autorka Katarína Mayer.

Katarína Mayer pôsobila na Slovensku v jednej z najväčších PR agentúr. Potom odcestovala do Kanady, kde aj s manželom a dvoma deťmi zapustila korene na 10 rokov. Počas svojho života v zahraničí pracovala ako PR konzultantka v agentúre a tiež v korporátnej sfére. Počas materskej dovolenky ju to však ťahalo späť na Slovensko. Tu jej diagnostikovali vážnu chorobu, a aj vďaka nej pochopila, že sa chce v živote venovať niečomu zmysluplnejšiemu. Ako sama hovorí: Svoj leasing na život chcem splácať zmysluplne. A tak začala písať. Písala aj predtým, išlo však väčšinou o projekty pre klientov. Svoju prvú poviedku, v ktorej si vyliala dušu, napísala svojmu synovi, s ktorým bola na materskej dovolenke.